Křest prvotiny Martiny Bittnerové

Nakladatelství Daranus vydalo 5. října 2011 první knihu spisovatelky a publicistky Martiny Bittnerové, a to pod názvem Spisovatelky a Erós – Utajené životy českých žen. Čtěte dále a dozvíte se, o čem kniha pojednává a kdy a kam se můžete přijít podívat na křest tohoto díla.

 

O knize …

Kniha navazuje na seriál, který vycházel na webmagazínu Rozhledna, nicméně nabízí mnohem propracovanější a rozšířenější verzi původních textů. Jednotícím prvkem všech příběhů se stala vášeň. Nejedná se však pouze o vášeň milostnou, ale o vášeň v mnoha podobách, představenou prostřednictvím dvanácti portrétů výjimečných osobností, jakými jsou například M. D. Rettigová, Božena Němcová, Karolína Světlá, Marie Majerová, Marie Bittnerová a další. Vypráví tedy o ženách, které nějakým způsobem předstihly svou dobu, nebo se alespoň určitým postojem, partnerským vztahem či svou prací lišily od svých vrstevnic. Součástí knihy jsou i obrázkové portréty zmíněných žen a v některých případech i jejich osudových mužů.

O autorce …

Martina Bittnerová (nar. 1975 v Novém Městě na Moravě) publikovala v řadě internetových i neinternetových periodik. Spoluzaložila kulturně-společenský webmagazín Rozhledna, zúčastnila se několika literárních soutěží pro neprofesionály, kde obdržela ocenění. Byla členkou Klubu mladých autorů při Západočeském středisku spisovatelů. Věnovala se i pořádání literárně-hudebních akcí. V současné době žije na Slánsku a věnuje se literární tvorbě, publicistice, přednáškové činnosti a volnočasové pedagogice. Dlouhodobě se zajímá o literární historii s výraznou orientací na české osobnosti 19. století.

Pokud vás tyto informace oslovily, neváhejte a přijďte se zúčastnit křtu této prvotiny. Kniha bude pokřtěna v úterý 25. října 2011 od 17h v Literární kavárně knihkupectví Academia na Václavském nám. v Praze za přítomnosti spisovatelky Ivony Březinové a moderátorky Evy Jurinové.

i-Senior.cz

Reklama