Krátké šaty na ples? Vybírejte pečlivě

Typy krátkých šatů, zdroj: pixabay.com

Některé z nás se na každou společenskou událost vyloženě těší, jelikož si mohou dovolit na sebe obléci krátké šaty na ples, pro ty ostatní z nás znamená tento druh události jen starosti s pořízením nových šatů, které zakryjí veškeré problémové partie. Jak si ale vybrat takové šaty, ve kterých nebudete vypadat jako „holka z vesnice“, ale jako opravdová dáma, která vytře zrak všem mužům v jejím okolí?

Reklama

Jak schovat „špíčky“?

Pokud máte postavu typu „jablko“, určitě sáhněte po šatech empírového střihu, které jsou pod prsy přepásány, tudíž nejde vidět vystupující bříško. Pokud zvolíte typ šatů s bohatým zdobením vrchní části, můžete si být jistá, že právě toto zdobení odvede pozornost od jakýchkoli dalších nedokonalostí na vaší postavě. Tento typ šatů je vhodný i pro těhotné ženy. Naopak zapomeňte na korzetové šaty či šaty s obručí. Namísto „princeznovského“ vzezření byste působila spíše sudovitě.

Krátké koktejlové šaty

Krátké šaty na ples se hodí spíše do tanečních, na věneček či na okresní ples. Pokud se v nich ale cítíte pohodlně, můžete je klidně zvolit i na honosnější společenské události. Mezi nejoblíbenější druhy krátkých šatů patří klasické „koktejlky“ či šaty v pin-up stylu. Stejně nakonec záleží pouze na vás a na tom, kolik toho ze sebe chcete odhalit a dovolíte si ukázat svému okolí.

Jaké barvy šatů zvolit?

Dnes už naštěstí nejsou barvy šatů tak striktní, jako to bylo v dřívějších letech. Nicméně vhodnější je se bílé a champagne barvě raději vyhnout. Počkejte si až na okamžik, kdy před vás muž poklekne, pak si užijete výběru bílých šatů až až. Pokud ale přesto chcete volit světlejší tóny, volte starorůžovou či modrou. V případě, že chcete být výrazná, rychle zapomeňte na neonové barvy a raději vsaďte na třpytivé materiály, zlatou nebo stříbrnou barvu.

A jaké šaty si vyberete vy?

Reklama