Krásné Vánoce

Konec světa jsme přežili bez větších ztrát a Štědrého večeru jsme se přeci jen dočkali. Pokud jste však patřili k těm, co se nechali ovlivnit zfanatizovanou masou a konec světa opravdu čekali. Pak máte dnes jistě problém.

 

 

 

Dárky nenakoupené. Cukroví nenapečené. Okna neumyté. Ovšem na tomto přeci Vánoce nestojí. Svátky klidu a míru, máme prožívat hlavně s rodinou. Takže ať už máte cukroví narychlo koupené ze supermarketu, dárky přebalené novinami a byt uklizený jen „po náměstí“, nezoufejte. Televize nám pomůže doladit vánoční atmosféru, kterou s rodinou a přáteli jistě oceníte.

Přes den je dnes opět nabídnuto nespočet českých pohádek a filmů, bez kterých si Vánoce mnozí z nás již nedokážeme představit. A tak samo to bude i večer, kdy o naši přízeň bude soutěžit jako každoročně pohádka Tři oříšky pro Popelku, Pyšná princezna a Pelíšky.

My vám tedy přejeme příjemné prožití nejen dnešního Štědrého dne, ale i nastávajících svátků vánočních. A hned zítra vám nabídneme další články, které vám jistě pomůžou doladit klidnou vánoční atmosféru.

A pro dokonalé Vánoce vám ještě přinášíme dva rychlé recepty na tradiční vánoční nápoje.

Vánoční svařák

Necháme zkaramelizovat 2 lžíce krupicového cukru s 1 lžící vody. Přidáme 0,5 l vody, celou skořici a 4 hřebíčky. Ihned jak začne voda vřít, přilijeme 0,5 l červeného vína a povaříme. Vše přecedíme do sklenic a ozdobíme kolečkem citronu.

Sladký punč

Povaříme (zahřejeme) 0,5 l červeného vína. Přidáme 0,5 l uvařeného černého čaje, 200 ml rumu, 50 ml pomerančové šťávy a směs „koření na punč“.

Reklama