Krásná a svěží pleť

Neustále pečujete o svou pleť a investujete do ní nemalé finanční prostředky a kýžený efekt se ne a ne dostavit? Faktorů, které mají vliv na naší pleť, je mnoho. Problémy může způsobit nevhodná kosmetika, přecitlivění na povětrnostní podmínky nebo užívání různých léků.

Hlavním faktorem krásné pleti je samozřejmě zdravá životospráva. Chcete-li, aby vaše pokožka vypadala lépe, zkuste změnit jídelníček. Vypusťte kořeněná a pikantní jídla, omezte alkohol, kouření a pobyt v nezdravém prostředí. Výrazně zvyšte příjem ovoce, zeleniny, tekutin a vitamínů. Důležitým pomocníkem jsou také bylinky.

Máta peprná

Mátové obklady se mimo jiné používají na suchou pokožku. Máta má blahodárný vliv na redukci vrásek. Mátový obklad připravíme z jednoho šálku vody a jedné lžíce máty. Po vyluhování namáčíme bavlněnou látku, kterou přikládáme na pokožku.

Kopřiva

zdroj: pixabay.com

Vhodnou bylinkou je kopřiva, která obsahuje spoustu minerálů, vitamínů a látek podporujících růst vlasů. Zároveň je dobrá v boji proti vypadávání vlasů.

Měsíček lékařský

Má tišící a uklidňující vlastnosti. Výborně ošetří podrážděnou pokožku a zvláční vlasy.

Bylinek s pozitivním účinkem na naší pokožku jsou velká množství. Neměli bychom zapomenout na heřmánek či šalvěj. Právě ty dobře působí na nejrůznější kožní vyrážky.

Reklama