Kotvičník zemní prospívá potenci

Po čtyřicátém věku života začíná v lidském těle klesat hladina pohlavních hormonů. U mužů se jedná hormon testosteron. Ženskými pohlavním hormonem je estrogen.

U mužů se díky testosteronu vyvíjí například ochlupení, svalová hmota a také testosteron zabraňuje osteoporóze. Ze společenského hlediska je spojován s dominancí, libidem a agresivitou. U žen estrogen také zabraňuje řídnutí kostí a stojí například za vývojem sekundárních pohlavních znaků, dále přispívají k rychlejšímu spalování tuků a hlavně ovlivňují menstruační cyklus žen.

Poklesem produkce těchto hormonů dochází mimo jiné k snížení sexuálního libida, navození pocitu únavy a ztráty energie. S čím dál se zvyšujícím věkem se tvorba pohlavních hormonů snižuje. Největší pokles v produkci pohlavních hormonů nastává mezi 40 a 50 věkem života.

S poklesem tvorby hormonů a snížením sexuálního apetitu se dá ovšem bojovat.  Ke spokojenému a plnohodnotnému životu nám pomůže blahodárná bylina Kotvičník zemní. Latinsky známá jako Tribulus terrestris. Kotvičník je jednoletou bylinnou pocházející z pobřežních oblastí Číny a Japonska. Kotvičník se hojně rozšířil do oblastí Evropy, Asie, Afriky a také Austrálie.

Kotvičník je velmi vyhledávanou bylinou pro své úžasné účinky:

U mužů

zvýšení hladiny testosteronu až o 30 %
zvýšení zájmu o sexuální život
zvýšení objemu svalové hmoty na úkor tuku
snížení vnitřního napětí
obnovení životní vitality a elánu

U žen

zvýšení hladiny hormonu (FSH) estradiolu
nárůst sexuální apetence
zmírnění negativních klimakterických příznaků
potlačení nespavosti, napětí, depresí, návalů horka, proměn nálad a podrážděnosti
redukce tělesného tuku

Ideální formou, ve které se kotvičník užívá, jsou kapky. Na trhu je k dostání výrobek  kotvičník forte, jehož velice silná tinktura z kotvičníku zvyšuje sexuální touhy u mužů i žen.

Reklama