Korupce v České republice?

Každý vnímá korupci po svém. O tom, že úplatkářství se v naší zemi začíná rozrůstat do všech stran, se nedělají žádné tajnosti. Už to není jen dobře známé prostředí politiky, ale o podplácení se dnes mluví i ve zdravotnictví nebo v orgánu, který má jasně za úkol pouze pomáhat a chránit.  A o tom, co si myslíte vy o korupci v České republice, je dnešní anketa.

 

Adéla (23 let), studentka

Hlavním problémem je, že korupce v ČR je až příliš tolerovaná. Proč jsou například státní zakázky u nás o tolik dražší než v zahraničí? Lidé by si měli uvědomit, že korupce neznamená jen, že někdo někomu strčí obálku s penězi, ale že většinou to pak stejně platíme my ze svých daní.

Dagmar (43 let), zdravotní sestra

Můžu se vyjadřovat sprostě? (smích) Nejhorší je, že jsme si na ni už tak zvykli, že už ji ani nevnímáme. To, co by v jiných státech lidi rozhodilo, je u nás už v podstatě normální.

Jaromír (45 let), provozní technik

Co chcete dělat ve státě, kde už nám nepatří ani půda pod nohama? Korupce u nás bezostyšně kvete. Český národ už je natolik křivý, že kdo má možnost, ten bere.

Petr (50 let), horník

U nás ve státě se korupce objevuje čím dál tím více. Ten stát je tak prohnilý. Policie, soudci, všechno jedna banda.

Markéta (67 let), důchodce

Korupci jako občan vnímám. Vidím to zle. Myslím si, že kdyby tam nahoru dali kohokoli jiného, stát by vedl líp. Problém je, že oni myslí jen na sebe a ne na lidi, pro které by měli vládnout. Republika měla vzkvétat, mělo to tu být lepší a ono je to čím dál horší.

Reklama