Konopí aneb není to jen „tráva“

Zjištění, že Vaše dítě kouří trávu, je někdy opravdu šok a možná i stresující. Ale někteří odborníci tvrdí, že konopí je skvělý prostředek na různé nemoci a mělo by se přestat zakazovat.

 

 

 

 Nežijeme však někde na Jamajce, kde se nelegálně pěstují stohy plantáží a ženy je za pár dolarů otrhávají. Ale i u nás se najdou tací, co mají doma rostlinku nebo dvě či dokonce schovávají hotový „lán“ v kukuřici. Někdo to má na mastičky, jiný zase na tzv. kouření. V dnešní době se není ani čemu divit, když jdeme po ulici a cítíme aroma konopí.

Mastičky po domácku

Není nic nového, že vidíte svého souseda jak „zahradničí“ na zahradě a vesele poletuje kolem rostlinky. Vždyť i z pěstování marihuany může člověk mít velký užitek, domácí konopné mastičky velmi příznivě působí na ekzémy, opruzeniny, opary, na popraskanou nebo jinak narušenou kůži. Jejich typičností je zmírnění podráždění a bolesti. Proto jsou nejlepší po domácku vyrobené mastičky, jelikož obsahují vývar z celé rostliny.

Co ještě léčí?

Konopí pomáhá od bolesti, tlumí příznaky roztroušené sklerózy, dopomáhá chuti k jídlu, léčí některé mozkové nádory, cukrovku, tlumí také projevy Alzheimerovy a Parkinsonovy nemoci. A možná že se brzy dočkáme i jejího zlegalizování.

Jak se užívá?

Formou koláčků, bramboráků, tam není chuť ani poznat.

Marihuana se kouří obdobně jako cigareta.

Masti.

Reklama