Knižní bestseller „Padesát odstínů šedi“

Nedlouho po vydání si kniha Padesát odstínů šedi v originále Fifty Shades of Grey získala miliónů nadšených čtenářů po celém světě. Před pár dny se stala nejprodávanější elektronickou knihou všech dob. V českém překladu se kniha prodává teprve od prvního října, ale již za tu dobu podlamuje kolena tisícům čtenářek.

Padesát odstínů šedi je prvním dílem erotické trilogie, kterou jako svou vůbec první knihu napsala britská televizní produkční a začínající spisovatelka E L James (vlastním jménem Erika Mitchell Leonard)

Autorka už od dětství chtěla psát romány, které způsobí velký poprask, ale kvůli práci a rodině napsání své první knihy odkládala. Nejdříve v roce 2009 zveřejnila na internetu svou prvotinu pod názvem Snowqueens Icedragons. Zájem čtenářů ztotožňující se s touhami obsaženými v příběhu ji naprosto šokoval. Prvotinu autorka mírně pozměnila a vydala pod názvem Fifty Shades of Grey. Od té doby trhá kniha jeden rekord za druhým.

Padesát odstínů šedi

A o čem kniha vypráví? Studentka literatury Anastasia Steel se vypraví udělat rozhovor s úspěšným a charismatickým podnikatelem Christianem Greyem. Odtud také částečně plyne název knihy. Grey je v českém překladu šedý. Podnikatel Grey mladičkou Anastasii neskutečně okouzlí. Je krásný, chytrý, přitažlivý, ale zároveň budí obrovský respekt. Christian svou odměřeností nedává znát ani kousek citu, ale i přesto Anastasia poprvé cítí, že někoho opravdu chce.

V krásných literárních pasážích se nakonec i Christian obměkčí a přizná si, že mu mladý duch svůdné Anastasie imponuje. Vztah s Anastásií akceptuje ale za svých, poněkud zvláštních podmínek.

V knize „Padesát odstínů šedi“ se nám tak odkrývá vášnivý příběh spředen okolo vzájemného odkrývání tajemné sexuální touhy Christiana, kterou nezkušená Anastasia nikdy nezažila.

V románu se shlédly davy čtenářek, které spolu s Anastásií prožívají tajné sny a touhy. Kniha má přes šest set stran a doslova se čte jedním dechem. Zakončení jednotlivých kapitol je natolik napínavé, že nutí čtenáře číst dál a dál.

Padesát odstínů šedi je ideálním dárkem jak pro mladé, tak starší ženy. O tom svědčí i fakt, že knihou je naprosto nadšená autorčina dvaaosmdesátiletá maminka. Ovšem prvním dílem to nekončí. Následovat budou další dvě knižní vydání Fifty Shades Darker a Fifty Shades Freed.

Navíc byla kniha Padesát odstínů šedi rekordně rychle zfilmována. Vypadá to, že v příštím roce se můžeme těšit na uvedení filmu do kin. Před tím ale ještě stihnete přečíst tuto krásnou knihu.

Reklama