Když chlap potřebuje mikinu. Jak a podle čeho ji vybírat?

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Muži nosí mikiny asi nejčastěji, a cítí se v nich ze všeho oblečení nejlépe. Každá mikina by ovšem měla perfektně padnout jako ulitá. To muži často podceňují a moc starostí si se zkoušením oblečení nedělají. Jak vybrat správně mikinu pro muže?

Reklama

Podle čeho vybírat

Pánské mikiny jsou oblíbeným a stylovým kouskem v šatníku každého muže. Vybírat by se měly především podle střihu, materiálu a také podle stylu jednotlivého muže, každý totiž preferuje něco úplně jiného. Střih je asi na prvním místě, před nákupem mikiny si tak klidně raději přeměřte, každá jednotlivá velikost se může o pár centimetrů lišit, a pokud je muž urostlý a má delší paže, může to být vcelku zásadní problém. Mikina je volnočasovým kouskem, takže by měla být vždy pohodlná.

Nebojte se barev

Ani muži by se neměli vyhýbat barevným odstínům nebo pastelovým barvám. Dokážou skvěle oživit každý outfit, a pokud razíte například do společnosti s kamarády, můžete si dovolit se trošku odvázat. Skvělý výběr módních pánských mikin naleznete na Bastard.cz. Naopak do práce nebo na rodinné procházky s dětmi se hodí spíše střídmější barvy a vzory, oceníte také funkčnější střih. Vzhled mikiny naopak upozaďujeme v případě, že potřebujeme mikinu pro sportovní aktivity a volný čas. V tom případě hraje hlavní roli pohodlí, funkčnost, a především také prodyšný materiál.

Jak vybrat velikost

Pokud vybíráte mikiny volnějšího střihu, které mívají označení loose – vybírejte velikost vždy o jedno číslo menší, než je vaše běžná velikost. Předejdete tomu, abyste v mikině vypadali jako v neforemném pytli od brambor. Při zvažování, jakou velikost vybrat, pak dbejte na všechny rozměry, důležité je vědět jak obvod pasu, hrudníku, ale také délku celé postavy a délku paže. Nezapomeňte, že pohodlí je v tomto případě vždy na prvním místě.

I pánové se mohou oblékat moderně.

Reklama