Kdy je dobré rozhodnout se pro barové židle?

Barové židle, foto: vidaxl.cz

Pro barové židle je typické, že mají vyšší podstavec a kompaktní konstrukci. Způsobuje to, že se dokonale osvědčí především v malých kuchyních. Jaké jsou jiné přednosti nábytku tohoto typu a kdy se rozhodnout pro jejich nákup?

Reklama

Barové židle do malých kuchyní

Jak jsme již řekli na začátku, barové židle to je především volba vhodná do nepříliš velkých kuchyní, ve kterých často plní funkci stolu prostě malý kuchyňský ostrůvek anebo zvýšený konec kuchyňské desky. V mnohých případech je lze také zcela schovat pod jídelní deskou, což je výjimečně praktické právě v malých místnostech. Samozřejmě stojí za to zvážit také nákup modelů a malými opěradly, které budou skutečně komfortní pro používání.

Místo na rychlou snídani

Stále se často stává, že v kuchyni není využité místo pod parapetem, které však lze úspěšně využít k vytvoření dalšího hezkého místa na rychlé jídlo. Také i zde se výborně osvědčí právě typické barové židle, které – jak jsme řekli dříve – zabírají málo místa a z tohoto důvodu jsou velmi praktické. Navíc perfektně vypadají a také je lze využít pro stylové zařízení interiéru.

Je zřejmé, že existuje mnoho situací, pro které jsou barové židle skutečně perfektní volbou. Na štěstí možnosti v oblasti volby nábytku tohoto typu jsou široké, aranžéři interiérů by tedy neměli mít problém s nákupem.

Barové židle – jak je zasadit do kuchyně nebo jídelny?

Věděli jste, že prototypy barových stoliček byly vyrobeny ve starověkém Egyptě? Tehdy měli obyvatelé země na Nilu rádi vysoká sedadla, a to především kvůli jejich nízkému vzrůstu. Barové židle a židle, které známe dnes, však dobyly trh s nábytkem na začátku 20. století, kdy majitelé barů a restaurací chtěli zákazníkům poskytnout pohodlí a ušetřit co nejvíce místa. V současné době jsou barové židle natolik oblíbené, že jejich moderní a ještě elegantnější modely uvidíte v kuchyních s různým uspořádáním. Zejména v moderních, retro, industriálních a klasických interiérech. Jaký je fenomén barových stoliček? Jak je přizpůsobit vlastnímu kuchyňskému prostoru? Odpovídáme!

Barové židle – na co si dát při nákupu pozor?

Stoupající a štíhlé barové židle jsou univerzální kusy nábytku, které lze snadno přizpůsobit každé kuchyni. Skvěle se hodí do moderních i klasických aranžmá a jsou stvořené i do minimalistických interiérů. Šetří místo, zabírají málo místa a zároveň vypadají elegantně a stylově. Jsou funkčním a dekorativním prvkem zároveň a široký výběr barových stoliček umožňuje vybrat dokonalé modely podle individuálních očekávání. Klíčovou otázkou však je, co zvážit při nákupu barových židlí?

Reklama