Kdo si hraje, nezlobí

Hry nejsou jen výsadou dětí, často i v pokročilejším věku si rádi zahrajeme nějakou tu společenskou hru. Nevýhodou však většiny stolních her je minimální počet hráčů. Proto si sami těžko můžeme zahrát šachy, Člověče, nezlob se! nebo obyčejné pexeso.

 

 

Pomocí nejrůznějších her, se však náš mozek dostává do stádia činnosti, a můžeme tak předejít nebo alespoň si pomoci při nejrůznějších nemocích, jako je například Alzheimerova choroba či Parkinsonova nemoc.

Logické hry

Už podle názvu rubriky je jasné, že v těchto hrách bude podporováno hlavně logické myšlení. Spadají sem i obyčejné puzzle. Jenže mějte doma několik variant či skládejte jedny a ty samé puzzle pořád dokola. Právě logické hry online na internetu vám představí puzzle v nepřeberném množství obrázků. Skládat můžete města, moře nebo zapojte i vaše děti či vnoučata, a společně můžete složit třeba jejich oblíbenou animovanou postavičku.

Válečné hry

Říkáte si, že název Age of War vám zcela nic neříká? Pak zkuste na internetu zapátrat a věřte, že se dostanete do světa vám zcela nepoznaného. Díky této strategické hře převezmete kontrolu nad několika různými jednotkami a strážnými střílnami, a to hlavně proto, abyste ochránili vaši základnu a zničili nepřítele. Nejenže se s touto hrou přenesete až do doby kamenné, ale na chvíli jistě zapomenete i na strasti obyčejného života a váš mozek tak zaměstnáte zcela něčím jiným.

Hry pro děti

Pokud zrovna hlídáte své neúnavné vnouče a nevíte, jak už ho zabavit, pak i jeho zkuste posadit za počítač a vybrat mu jednu z více než 1001 her online. Nemusíte se bát, že nenarazíte na nic jiného než na samé střílečky, kde přes krev ani nevidíte na vaše bodové skóre. Dokonce existují i speciální hry pro dívky, kde si mohou připravit svou vlastní módní přehlídku nebo otevřít malou cukrárnu.

Samozřejmě vše se musí brát s rezervou. Vysedávání u počítače v dnešní době nedoporučuje téměř žádný z odborníků. Pokud však váš mozek zaměstnáte každý den alespoň na pár minut nějakou logickou či strategickou hrou, určitě vám brzy jen poděkuje. Ať už tedy spadáte do kategorie mladších či starších na internetu najdete tu pravou hru i pro vás.

Reklama