Každý má právo na důstojné stáří

Snad každý, kdo řešil podobnou situaci, ví, jak moc je těžké najít pro své rodiče kvalitní domov na stáří. Splňovat musí nejen cenovou dostupnost a čistotu, ale hlavně i příjemný personál a hezké prostředí. Vždyť na důstojné stáří má právo každý.

Jeden takový nově vznikl v městě Příbram a jeho jméno v sobě evokuje bezpečí, které si senioři zaslouží nejvíce. Jedná se o Domov seniorů Maják.

Je určen všem seniorům, jejichž zdravotní stav již není ideální. To, že se o sebe nedokážete postarat sami v každé situaci ještě neznamená, že už život pro vás skončil. Jsou tu druzí, kteří jsou připraveni vám pomoci 24 hodin denně. Ať už s aktivitami denního života či zabezpečení dostupnosti všech služeb, které jsou pro spokojený život důležité, tak i v oblasti vašeho psychického stavu. Právo na důstojný život má každý, tak proč ne i vy nebo vaši blízcí či rodiče.

„Dbejme, aby nám stáří neudělalo vrásky na duši, když je dělá na tváři.“
Michel de Montaigne

Nejen že Domov seniorů Maják vám nabídne kvalitní ubytování se stejně kvalitní péčí, ale i procházky po nádvoří, parku či zahradě, které k domovu patří. A trochu té přírody občas potřebuje každý. Zaměřuje se také převážně na zvláštní potřeby lidí s demencí, a i přesto dbá velký důraz na zachování jejich bezpečnosti, udržení soběstačnosti a všech zachovaných schopností co nejdéle, a převážně o zachování již zmiňované důstojnosti.

Stačí tedy jen podat žádost a těšit se na svůj nový domov. Vždyť i na stáří se člověk může stěhovat a poznávat nové prostředí a hlavně nové známé, kteří vám nakonec mohou být ještě více blízcí než ti staří známí.

Reklama