Kam vyrazit na vánoční trhy o stříbrné neděli? Nejen do Prahy, Krakova a Drážďan

Letos zlatá adventní neděle připadá na Štědrý den. Jedni to kvitují, druzí mají pocit, že jsou o jeden adventní víkend připraveni. Chcete-li tak nasát vánoční atmosféru, dokoupit dárky pro své blízké a vychutnat si punč s  dobrotami, pak vyrazte o stříbrné neděli na vánoční trhy. A rozhodně nemusíte zůstávat doma v tuzemsku.

Vyrazit na adventní nákupy do Prahy je pro mnohé klasika, a tak v našem přehledu matička stověžatá nesmí chybět. Ale nebojte, nezůstaneme jen u Prahy. Dokonalou vánoční atmosféru najdete i v moravských městech či v sousedních státech.

Praha je vánoční klasikou, kterou si nenechte ujít

Do Prahy na Václavské a Staroměstské náměstí se o vánočním čase sjíždí řada českých i zahraničních turistů. Kromě místních ale mnozí nevědí, že koled, svařáku a vánočních specialit se dočkají i na samotném Pražském hradě na náměstí U Svatého Jiří.

Dále stánky s vánočními suvenýry, s punčem, s trdelníkem či s klobásami nechybí na náměstí Republiky či náměstí Míru.

O stříbrné neděli můžete vyrazit i do dalších českých měst

Praha ale není jediným českým městem, které v adventním čase stojí za navštívení. Ujít si rozhodně nenechte ani trhy na hradě Loket, vánoční trhy v Liberci, v Karlových Varech nebo v Chebu. A za zmínku stojí i ty moravské. Kouzelnou stříbrnou neděli můžete prožít v Brně, v Olomouci, v Ostravě i v Opavě. V těchto městech navíc nechybí ani bohatý vánoční program.

Jestliže se vám nechce za vánočními trhy do ciziny, pak o českých trzích si můžete více přečíst v článku Za vánočními trhy nemusíte daleko. Víte, kde najdete ty nejkrásnější? V článku se dozvíte, co všechno vás v českých městech čeká a na jaký program se můžete těšit.

Německé trhy nabízí vánoční atmosféru i příznivé ceny

Za tradičními trhy plných vánočních specialit můžete vyjet do sousedního Německa. Častým cílem turistů jsou města Weiden a Drážďany. V obou městech nejen levně nakoupíte dárky a jídlo na štědrovečerní hostinu, navíc i dokonale nasajete vánoční atmosféru na adventních trzích.

Vychutnat si zde můžete německé speciality v podobě biskupského chlebíčku, pečených kaštanů, místních klobás a bratwurstů. A nakonec nesmíme zapomenout zmínit krásné trhy v německém hlavním městě Berlín, kam také stojí za to o vánočním čase vyrazit.

Nejen na levný vánoční nákup si zajeďte do Polska

V Polsku levně nakoupíte a zároveň si skvěle vychutnáte vánoční atmosféru. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným. Vyrazit můžete do přihraničních měst, jako jsou Klodzko, Kudowa Zdroj, Wroclaw nebo Polský Těšín.

Trhy jsou zde celoročně, ale o vánočním čase zde nakoupíte vánoční dekorace a stromeček, jídlo, oblečení, nábytek i dárky. Ve Wroclavi navíc najdete i klasické vánoční trhy. Ty nejvyhlášenější polské jsou ale přeci jen dál za hranicemi, a to v Krakově.

Reklama