Kam vyrazit na procházku po Praze? Jen na vánočních trzích nezůstávejte

Že je Praha stověžatá, to už každý ví, že je ale krásná hlavně v zimním čase vědí především jen místní. Ať už plánujete vyrazit do našeho hlavního města ještě před Štědrým dnem, nebo mezi svátky, rozhodně nezůstávejte jen na vánočních trzích. Víte, kam se jít projít po Praze?

Kampa

V jednom z mnoha stánků si kupte vánoční punč a vyrazte nasát kouzlo vánoční Prahy. Jednou z nekrásnějších procházek po naší metropoli je ta, která vede přes Kampu. Jedná se o malý ostrov na Vltavě, který je od pevniny oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka.

Toulky starobylými uličkami pod Karlovým mostem si rozhodně nenechte ujít. Uvidíte tajuplná zákoutí, malebné domy a dýchne na vás dávná historie. Navíc ani tady nepřijdete o vánoční trhy, kde nakoupíte řadu výrobků od řemeslníků a kde můžete obdivovat krásný vánoční strom. Navíc jen kousek to budete mít ke slavné pomalované Lennonově zdi, kam vyráží turisté z celého světa. Najdete ji na Velkopřerovském náměstí.

Vyšehrad

Vyšehrad je bez pochyby velkou dominantou Prahy. A není divu, vždyť odtud věštila kněžna Libuše městu budoucíslávu. Dodnes si toto místo zachovává magickou atmosféru a i zde v období adventuse můžete těšit na zábavu, trhy a tradice.

A co všechno si na Vyšehradě nenechat ujít? Staré purkrabství, hradby, park, místní galerii a podzemní chodby zvané kasemata. Pokud vám zbude čas, můžete zajít také na nejslavnější hřbitov Slavín, kde odpočívá zhruba 600 známých osobností, jako je například Božena Němcová, Ema Destinnová, Jaroslav Marvan nebo Alfons Mucha.

Petřín

Romantický Petřín má co nabídnout i v zimě, zajděte tak nasát vánoční atmosféru pod menší sestru pařížské Eiffelovky. Petřínská rozhledna se nachází nad starým centrem metropole, spletitými uličkami se můžete na Petříně procházet s vánočním punčem v ruce, pokud vás přeci jen ale přepadne zima, zajděte se ohřát a pobavit do zrcadlového bludiště.

Na Petřín se můžete nechat vyvést lanovkou, a to buď ze stanice Újezd, nebo Nebozízek, kde doporučujeme i navštívit místní restauraci.

Reklama