Kam v létě do lázní? Luhačovice a Trenčianské Teplice jsou jasnou volbou

Hledáte atraktivní místo pro léčebný pobyt, relaxaci a obnovu zdraví? Kombinace léčebných procedur, wellness, přírodního prostředí a lázeňské atmosféry vytváří ideální podmínky pro regeneraci těla i duše. Takových míst je po Česku i u našich zahraničních sousedů více než dost, my vám dnes chceme ale představit ta, která za nás stojí za navštívení jako první.

Mezi vyhlášené lázeňské destinace v České republice zaručeně patří Luhačovice. Známé jsou svými unikátními minerálními prameny, které mají pozitivní účinky na zdraví. Lázně využívají těchto pramenů pro různé léčebné procedury, jako jsou pitné kúry, minerální koupele, inhalace a zábaly. Minerální voda v Luhačovicích obsahuje minerály, jež podporují trávení, detoxikaci těla a zlepšují stav pokožky.

Problémy s dýcháním, pohybem i srdcem

Lázně Luhačovice nabízí širokou škálu léčebných programů a procedur, které jsou zaměřené na různá onemocnění a zdravotní problémy. Patří sem například programy pro léčbu onemocnění trávicího traktu, dýchacích cest, pohybového aparátu, kardiovaskulárního systému a stresových stavů. Kromě léčebných procedur se můžete těšit také na wellness centra, kde si lze dopřát masáže, saunování, lázeňské rituály a další relaxační aktivity.

Krásné lázeňské parky a okolní příroda vytvářejí klidnou atmosféru, která podporuje relaxaci a regeneraci. Město na jihu Moravy má dlouhou tradici lázeňského turismu, není divu, že představuje velmi atraktivní místo v malebném prostředí mezi kopci a lesy. Okolní příroda nabízí možnosti pro pěší turistiku, cykloturistiku a relaxační procházky. Krásné výhledy a čistý vzduch přispívají k celkovému blahobytu a obnově síly.

Pokud byste rádi do lázní k našim sousedům, pak to z Luhačovic vezměte ještě o kousek dál na východ na Slovensko do Trenčianských Teplic. I toto vyhlášené lázeňského město nabízí několik lákadel, kvůli kterým se jejich návštěva rozhodně vyplatí.

Z Luhačovic do Trenčianských Teplic

Lázně Trenčianské Teplice jsou proslulé svými minerálními prameny s léčivými účinky. Tyto prameny se využívají pro pitnou kúru a koupele. Lázně se specializují na léčbu pohybového aparátu, onemocnění nervového systému, kožních problémů a respiračních obtíží. Využít můžete širokou škálu relaxačních a wellness služeb.

Město má dlouhou tradici lázeňského léčení, která sahá až do 16. století. Navíc láká i svou kulturou a historií. Při pobytu si nenechte ujít návštěvu jednoho z největších a nejzachovalejších hradů na Slovensku, kterým je Trenčianský hrad. Krásné přírodní prostředí s okolními kopci a lesy pak láká ke krátkým i delším procházkám, které přispívají k relaxaci a obnově energie.

Letní pobyt v lázních můžete rozdělit, stejně tak i spojit. Pokud jste hostem v jednom z hotelů či penzionů v Luhačovicích a máte zájem o další lázeňský zážitek, návštěva Trenčianských Teplic by mohla být zajímavou volbou. Stejně tak i v opačném pořadí, města od sebe dělí ani ne hodinka cesty.

Reklama