Kabát k zimě patří. Víte, jaký vás nejlépe zahřeje?

Ač jsou teploty letošní zimu jako na houpačce, mít teplý kabát ve skříni se rozhodně hodí, a to nejenom jeden. Stylových zimních kousků můžete mít hned několik. Stačí si pořídit takové, které jsou nadčasové a kvalitní a vydrží vám tak i několik sezon. Víte, jaké to jsou?

Zimní procházky jsou bezesporu krásnou aktivitou. Dívat se na zasněžené stromy, procházet se po křupajícím sněhu. Co více si přát? Ještě teploučko! Pokud vám je při procházce zima, zaručeně dlouho venku nevydržíte. S kvalitním kabátem si ale možná přidáte ještě jedno kolečko kolem domu.

Co takhle kožich? Je pro vás nadčasovým kouskem?

V kožiších v devadesátých letech brouzdalo ulicemi měst nespočet dam. Dnes už od tohoto typu kabátu mnoho žen ustupuje. A přitom není důvod, především starším dámám kožíšek velmi sluší.

Rozhodně vás nenabádáme ke koupi zvířecího kožíšku, ten raději vyměňte za ten umělý, který dnes vypadá téměř autenticky a zahřeje úplně stejně.

Umělou kožešinu můžete volit v nejrůznějších délkách i barvách. Krátké kožíšky jsou vhodné především na slavnostnější akci přes plesové šaty. Delší pak oceníte při zmiňovaných procházkách městem.

Co se barev týká, vybírejte takové barvy, které jsou vám milé a o kterých víte, že je vynosíte. Rozhodně se nemusíte držet jen u vzorů zvířat. Svěžím dojmem působí například i bílá a šedá barva.

Kabát nemusí být jen kožený, vhodný je i ten vlněný

Kabáty nemusíte vybírat jen z těch kožešinových. Krásné a také teplé jsou i vlněné kabátky. Ty jsou navíc v nabídce v mnoha střizích, ze kterých si vyberou dámy všech postav. A nejen dámy. Vlněné kabáty jsou také doménou pánů.

Na rozdíl od kožešinových se u těch vlněných můžete vyřádit v barvách. Zůstávat nemusíte jen u černé. Stylové vlněné kabáty jsou také v barvě béžové, hořčičné, khaki a vínové. Kromě těchto barev pak starší generaci sluší i vzor károvaný a pruhovaný.

Jak se o kvalitní kabáty postarat?

Aby vám kabáty vydržely několik sezon, je nutné se o ně dobře starat. Zapomeňte tak na pračku a vždy si je nechte vyčistit v čistírně, a to i ty vlněné. Kožešinu navíc můžete pouze otřít čistou vodou a nechat usušit. Nikdy ale ne na přímém slunci nebo na topení, kabát nechte v místnosti při pokojové teplotě.

Na léto si pak kožíšek nedávejte do skříně v igelitovém vaku, ani ho nenechávejte v pokoji, kde je nízká vlhkost vzduchu.

Reklama