Jednodenní půst, cesta k psychické i fyzické pohodě

Chcete-li tělo zbavit zatěžujících škodlivin, vyzkoušejte jednodenní půst. Je to maximálně účinná metoda prevence proti vzniku mnoha onemocnění. Půstem zároveň odlehčíte svému tělu a budete se cítit lépe nejen fyzicky, ale také i psychicky.

Na jednodenní půst není nutné se nijak zvlášť připravovat . Stačí se jen rozhodnout, že něco pro naše tělo i duši uděláme a jednoduše v daný den nic nejíme a pijeme pouze vodu bez sladidel a bublinek. Voda nemusí být nutně studená. Nedejme na reklamní triky rádoby zdravého životního stylu a do vody si nedávejme žádné zaručené přísady.

Jednodenní půst je vhodné praktikovat s pravidelností. Například jednou týdně či jednou za 14 dní. Vždy ale mějte na paměti svůj zdravotní stav a aktuální cítění. Platí, že do půstu by se neměl člověk nutit, nýbrž musíte sami chtít.

Při půstu vyrazte do města a nebuďte doma

V den půstu je lepší nebýt doma. Nechodíme tak kolem ledničky a nemusíme do ní neustále koukat, dokud nás nepřemluví, že hladovět začneme až zítra. Zkusme se v ten den procházet v přírodě, relaxovat, meditovat nebo absolvovat relaxační cvičení. Zaměstnat se můžeme také oblíbeným koníčkem, či prací na zahrádce. Ne však příliš fyzicky či mentálně náročnou.

Když už musíme být doma, nalepme si na ledničku odstrašující obrázek tlustých osob či různé nápisy vyjadřující se k našemu večernímu zvyku přejídání se.

Pocitu hladu a únavy se druhý den zbavíte

Alespoň poprvé celý den myslíme na jídlo (ale i podruhé, potřetí a podesáté). Pokud vydržíme, večer uléháme do postele znaveni, bez náznaku energie a utrápeni, bez vize lepší budoucnosti. Usínáme špatně a je nám zima. Může nás bolet hlava.

Ráno se vzbudíme svěží, omládlí, lehčí a tělo nám celý další den dává najevo své díky za to, co jsme dokázali vydržet.

Vlivem pravidelného dodržování jednodenního půstu se postupně začne upravovat tělesná hmotnost a zlepší se psychická nálada.  Sami poznáte jak je organismus vitální a plný síly. Pokud dosáhnete tohoto bodu, je to znamení, že jste se naučili naslouchat potřebám svého těla, která se vám takto odměňuje.

Reklama