Je vám nad 60 a hledáte notebook? Tady je pár tipů

Zdroj: www.pixabay.com

Vymoženosti moderní doby, ke kterým patří také notebooky, nejsou pouze pro mladé. Starší lidé, kteří jsou mladí svým přístupem k životu, se také často těší ze snadného a pohodlného přístupu k e-mailům, fotografiím, zprávám, sledování filmů, poslouchání hudby či dokonce objevování sociálních médií.

Reklama

Ať už hledáte notebook pro seniory, kteří jsou dobře obeznámeni s moderními technologiemi, nebo senior ve svém životě zázraky moderní doby teprve objevuje, je důležité najít notebook přizpůsobený jeho potřebám a schopnostem.

Snadné používání

Většina seniorů oceňuje notebook, který se snadno používá. Díky tomu jsou dotykové obrazovky obzvláště přitažlivé pro seniory, kteří nemají zkušenosti s manipulací s klávesnicí, aby mohli přecházet z jedné funkce na druhou. Někteří senioři mohou ocenit dvoufunkční notebook, který lze použít jako tablet pro pohodlnou navigaci mezi funkcemi dotykové obrazovky, zatímco jiní mohou preferovat plnou klávesnici.

Určete požadované funkce notebooku pro seniory

Udělejte si chvilku a promluvte si s budoucím majitelem notebooku, abyste zjistili, které funkce bude pravděpodobně používat nejvíce. Vysvětlete mu jednoduše k čemu jednotlivé funkce slouží.

Ne příliš mnoho seniorů je vážných hráčů. Mnoho seniorů si však chválí pohodlí, když mohou kontrolovat a psát e-maily, pracovat na různých dokumentech, číst noviny a knihy.

Zejména bližší kontakt s příbuznými, ať už se jedná o videochat či častější zasílání fotografií, je nejčastější funkcí, kterou senioři využívají.

Jednoduché uživatelské rozhraní

Pro seniory je vhodné zvolit zařízení, která používají nejčistší verzi operačního systému, jako jsou Windows 10, MacOS, Chrome OS, bez předinstalovaného softwaru a nežádoucího bloatwaru.

Měli byste se soustředit se na zjednodušení užívání zařízení pro starší. Vyhněte se nastavení, které bude seniory mást složitými vyskakovacími okny, náročnými aplikacemi a zdlouhavými navigacemi.

Reklama