Je čas vyměnit starou matraci za novou

Zase jste se celou noc převalovali ze strany na stranu a o klidném spánku se ve vašem případě nedá vůbec mluvit? Skončete s bezesnými nocemi jednou pro vždy a pořiďte si tu správnou matraci, díky které se vám bude spát jako v bavlnce.

 

 

Dnes vám poradíme nejen jak vybrat tu správnou matraci, ale zodpovíme i otázky jako co je potřeba pro kvalitní spánek či jak poznáte, že potřebujete novou postel. Pokud vám tedy po ránu často chybí energie do nového dne, pak neváhejte a nechte se inspirovat našimi radami.

Pohodlný spánek vám zaručeně zajistí kvalitní matrace. Jenže u ní to nekončí, jak si mnozí můžou myslet. Neměli byste zapomínat, že stejně důležitý je i výběr toho správného polštáře, roštu či přikrývky, která vás musí dostatečně zahřát a zároveň být i šetrná k vaší pokožce.

Je tedy více než jasné, že dobrá matrace by neměla chybět nikomu v posteli, co ale není jasné, jak vybrat vhodné matrace. K výběru byste měli však přistupovat zcela individuálně.  Musíte si odpovědět na pár otázek jako například:

V jaké poloze spíte?

Potíte se v noci?

Máte problémy se zády nebo s krční páteři?

Spíte raději na tvrdším nebo měkčím povrchu?

Cítíte-li na své matraci pružiny, proleženiny, hrboly nebo snad vydává při pohybu podivné zvuky, neváhejte a pořiďte si novou, která bude vyhovovat přesně vašim požadavkům.

A jak se o svou novou matraci správně starat, aby nedopadla jako ta stará? Za prvé se nedoporučuje odstraňovat etiketu. Často na ní naleznete dost užitečné informace, které se vám mohou v případě reklamace hodit. Další dobrou radou je pravidelně matraci otáčet. Převážně během prvních 6 měsíců užívání je dobré matraci otočit tak, aby místo, kde jste měli hlavu, bylo dole. A v neposlední řadě mějte na paměti, že matrace není trampolína. Nenechte tak své děti či vnoučata na ní skákat.

i-Senior.cz

Reklama