Jarní trendy, které vám budou slušet i po padesátce. Víme, jaké to jsou!

Ještě před měsícem jsme chodili ulicemi v zimních bundách, dnes už můžeme z domu vyběhnout jen v krátkém rukávu. Dubnové počasí vybízelo k procházkám a mnozí doufají v to, že v podobném duchu budeme moct pokračovat i v květnu. Je na čase tedy zimní oblečení schovat do skříně a ze šatníku vyndat jarní kousky. Víte, v kterých budete letos IN a zároveň i o pár let mladší?

V teplých dnech mnoho žen nad padesát neví, co obléknout. Je zapotřebí, aby oblečení bylo vhodné pro starší dámu, bylo pohodlné a zároveň moderní. I po padesátce se přeci chce každá líbit. Ať už máte postavu modelky, nebo se spíše řadíte mezi plnoštíhlé, do svého jarního šatníku rozhodně zařaďte šaty.

Ty často zahalí drobné nedostatky a vyzdvihnou přednosti. Střih si zvolte podle typu postavy, vždy ale pamatujte, že ve zralém věku byste měly dávat přednost delší sukni před mini a rukávkům před špagetovými ramínky. Pokud máte šaty na ramínka a nejste si jistá, zda si je můžete dovolit, pak přes sebe hoďte bolerko nebo šál.

Sukni s věkem nezkracujte. Letos jsou IN maxi sukně

Šaty jsou ženské a sluší každé ženě, jestliže ale dáváte přednost sukním, pak ani těm se nemusíte v pokročilejším věku vyhýbat. Letošní jaro a léto budou IN dlouhé sukně, a to jak pouzdrové, tak i volné maxi sukně. Co se týká pouzdrové sukně, raději vybírejte ty z méně pevného materiálu, ať je vám sukně při chůzi pohodlná.

Nejste-li na sukně a ani na šaty, pořiďte si pro letošní jaro 2018 takzvané bermudy. Šortky volnějšího a delšího střihu zralým ženám velmi sluší. Volit je můžete v bílé barvě, šik ale budete i v pastelových barvách a vedle nešlápnete ani s klasikou v podobě černé.

Módu neutralizujte, pak můžete sáhnout i po výrazné žluté

V barvách se letos krotit rozhodně nemusíte, a to i přestože vám je po padesátce. IN budou jemné pastelové, uměle zelená i kanárkově žlutá. Říkáte si, že výrazná žlutá není nic pro vás? Jste na omylu. Barvy sluší každému, stačí se řídit základním pravidlem: „Pokud zvolíte křiklavý vršek, sáhněte po sukni, kalhotách či šortkách v neutrálních barvách, a naopak.“ A jaké jsou neutrální barvy? Denimová, černá a bílá.

Mnoho žen po padesátce se stydí ukazovat své ruce kvůli povadlým pažím. Patříte-li i vy mezi ně, pak si letos můžete užívat dosyta nový trend v podobě volánkových, stahovatelných, motýlích i zvonových rukávků. Jakékoliv aplikace a zdobení na krátkém a dlouhém rukávů jsou nyní IN.

Výrazné šperky a boty na podpatku z vás udělají dokonalou dámu

Co se vzorů týká, pak jednoznačně nešlápnete vedle s kostkou a ani s obdélníkem. Stále jsou v kurzu také květiny. Čemu se ale naopak vyhněte, jsou zvířecí vzory.

Na konec nezapomeňte, že outfit vždy dotváří doplňky, proto nepodceňujte kabelky, šperky a boty. Rozhodně po padesátce nezavrhujte boty na podpatku. Šik budete v lodičkách i v páskových. Jestliže si na jehlové podpatky netroufnete, vsaďte na platformu.

 

Reklama