Jaké české pohádky a filmové klasiky nás čekají o Vánocích?

Letošní Vánoce si pořádně užijeme. Štědrý den vychází na neděli, a tak si už od soboty můžeme užívat vánoční pohody s cukrovím a se svařákem pěkně v teple u stromečku. K pohodové chvilce si pak stačí zapnout televizi. Víte, co nás letos čeká za filmové klasiky a žhavé novinky?

Zatímco dopoledne v sobotu 23. prosince si můžete připravit na Štědrý den salát, aby se pěkně uležel, dodělat poslední zbytky výzdoby, odpoledne si můžete zpříjemnit podívanou na klasiku To neznáte Hadimršku. Českou komedii z roku 1931 budou dávat na ČT1 ve 13:10, v ten samý čas začíná i na Primě další česká komedie Hledá se táta z roku 1961.

Pokud černobílým filmům neholdujete, avšak českým snímek nepohrdnete, pusťte si ve 12:40 na Nova Cinema romantický film Přijde letos Ježíšek?, ten měl premiéru v našich kinech před čtyřmi lety.

Večer před Štědrým dnem si pak nenechte ujít oblíbené pohádky Anděl Páně a Sedmero krkavců a od 21:30 film Adéla ještě nevečeřela.

Nepropásněte pohádkový maraton na české televizi

Českými snímky je nabyt i celý Štědrý den. Příznivci pohádek si na své přijdou hned od rána. Pohádkový maraton můžete absolvovat na ČT 1, kde ho startuje pohádka Co takhle svatba, princi?, pak pokračují snímky, jako jsou Ať přiletí čáp, královno!, Nesmrtelná teta, Lotrando a Zubejda, Tři veteráni, Kouzla králů, Peklo s princeznou, Anděl Páně a maraton ukončuje Dvanáct měsíčků. A na osm českých pohádek navazují nestárnoucí Pelíšky.

Z filmových rodinných komedií mnohé jistě na Štědrý den nadchnou Chobotnice z II. patra a Táto, sežeň štěně!

Ani letošní Vánoce nebudou chybět Tři oříšky pro Popelku

V duchu českých pohádek a filmů se ponesou i svátky vánoční. Na Boží hod se tak můžeme těšit na RumplCimprCampr, Veselé Vánoce přejí chobotnice, Zlatovlásku, Prince Bajaju, Byl jednou jeden král, Císařův pekař, Z pekla štěstí, Jak vytrhnout velrybě stoličku, Dařbuján a Pandrhola a Čertovu nevěstu.

Druhý svátek vánoční nám televize připravili mnoho repríz, proto pokud některé pohádky a filmy nestihnete, nezoufejte, v úterý 26. prosince si je můžete zhlédnout. K tomu navíc nebude chybět Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana, Vánoční čas s Marií Rottrovou, Jak dostat tatínka do polepšovny, Šest medvědů s cibulkou, Tři oříšku pro Popelku a S čerty nejsou žerty.

 

Jako každoročně i letos si pro nás televize připravily pěknou podívanou. Krásný českých pohádek, filmových klasik i žhavých novinek budeme mít o vánočních svátcích dosyta.

Reklama