Jak zmírnit atopický ekzém

Stejně jako mnohým, i nám se dostal do ruky přípravek „Protopan“. Pokud patříte k těm, co trpí atopickým ekzémem, pak jste určitě o tomto potravinovém doplňku a krému již slyšeli. Pro ty, co však neví, o čem je zatím řeč, jsme dnes připravili tento článek.
Co je to vlastně atopický ekzém?

Jedná se o chronické, svědivé, zánětlivé onemocnění kůže. Jde však o onemocnění, které není nakažlivé, ale je genetické. Pacienti ho tedy bohužel zdědí. I přestože je atopickým ekzém nemocí nevyléčitelnou, existuje dnes již mnoho léků či potravinových doplňků a krémů, které fungují jako prevence a mohou nemoc tišit.

Jak se atopický ekzém projevuje?

Typickým znakem atopického ekzému jsou suchá kůže, svědění a kožní zánět. To vše způsobuje právě špatná funkce kožní bariéry. Atopický ekzém si nevybírá. Objevuje se jak u kojenců, a to především na čele, bradě a tvářích, tak ale i u dětí předškolního věku. Ty jsou nejvíce postiženy na krku, loketní a podkolenní jamce, zápěstí či kotnících. V dospělém věku se pak pacienti setkávají s atopickým ekzémem na obličeji, dekoltu a rukách.

Jak bojovat proti atopickému ekzému?

Boj s atopickým ekzémem nikdy nevyhrajete. Můžete ho však zmírnit na minimum a to nejen díky lékům. Zásadní vliv má na něj také strava, správná hygiena, psychika či potravinové doplňky a krémy.

Správná strava

Vyvarovat byste se měli potravinám, které zvyšují pH nebo potravinám jako jsou kyselé a ostré věci, citrusové plody, káva, kakao či nakládaná zelenina. Samozřejmě větší důraz by se měl na správnou stravu dbát u malých dětí.

Zásady hygieny

Trpíte-li atopickým ekzém, musíte dbát na to, abyste svou již suchou pokožku ještě více nevysušovali. Důležité tedy je se vyhnout parfémovaným mýdlům a sprchovým gelům. A naopak používat speciální prostředky v podobě různých olejů, které vaší pokožku zvlhčí.

Doplňky stravy a krémy

Na českém trhu se objevila novinka představující zcela nový přístup k atopickému ekzému. Jmenuje se Protopan® a v lékárnách bude k dostání od 1.11.2012. Aktuálně je k dostání na stránkách protopan.cz. Vznik unikátní ucelené řady Protopan® inicioval člověk, který se sám více než třicet let bezvýsledně léčil s atopickým ekzémem. Proto se rozhodl přestat organismus zatěžovat kortikoidy a postupným studiem, konzultacemi s lékaři, dermatology, farmaceuty a odborníky na výživu nechal vyvinout kompletní řadu přípravků, které v první fázi testoval sám na sobě. Doplňky stravy jsou notifikovány u MZČR (Ministerstvo zdravotnictví České republiky) a promašťovací krémy certifikovány jako bezpečná kosmetika u SZÚ (Státní zdravotní ústav).

Tato řada přípravků Protopan vznikla na základě iniciativy Martina Fukse, který se sám více než 30 let bezvýsledně léčil s touto diagnózou. Díky němu postupnými studiemi, konzultacemi s lékaři, dermatology, farmaceuty a odborníky na výživu, se vyvinula celá řada přípravků, jejichž účinnost testoval sám na sobě právě Martin Fuks. Setkat se tedy můžete s:

Protopan Promašťovací mléko – je dobré pro suchou až velmi suchou atopickou pokožku se sklonem k šupinatění. Bát se nemusíte přípravek používat na celé tělo. Snadno se roztírá a zanechá každou část vaší kůže vláčnou a hydratovanou. Aplikace mléka se doporučuje 1 až 2 krát denně na čistou osušenou pokožku.

Protopan Promašťovací krém – je vhodný pro lokální použití. Díky své receptuře dodává hluboko do kůže všechny potřebné složky, které jsou potřebné pro tvorbu účinné kožní bariéry. A právě ta má za úkol bránit vnikání škodlivých a dráždivých látek.

Protopan Probiotika + inulin – je doplňkem stravy, který obsahuje živé kultury Bacillus Claudii, Lactobacillus fermentum a Lactobacillus rhamnosus. Díky inulinu se vám veškeré potřebné kultury v tobolce dostanou až do tlustého střeva, kde napomáhají k vytvoření optimální mikroflóry.

Protopan Omega 3&6 – i tento přípravek je doplňkem stravy. Obsahuje olej z hadince jitrocelového, kde je obsah esenciálních, mastných kyselin mezi rostlinnými oleji jedinečný. Krom toho také obsahuje velké množství polynenasycených mastných kysel n-3 a kyseliny gama-linolenové n-6.

Protopan pH balance – je posledním přípravkem z řady Protopan. Tento doplněk stravy je určen k udržení optimálního pH v organismu. V jeho obsahu najdeme směs minerálních látek a stopových prvků. Zinek, železo, selen a měď přispívají k normální funkci imunitního systému a hořčík pak k elektrolytické rovnováze.

Reklama