Jak vybrat vhodného pejska pro seniora

Foto: Shutterstock.com

Pejskové jsou dokonalí parťáci snad pro každého. Obzvlášť třeba pro starší lidi, kteří žijí sami. Mnozí senioři ovšem již tak vitální nejsou a mnohdy se bojí, že by psovi nestačili. Ovšem to není pravda. Existují samozřejmě i taková plemena, která nepotřebují příliš pohybu a jsou klidná. Případně adopcí staršího pejska z útulku také neuděláte krok špatným směrem. Na ty se v dnešním článku podíváme.

Reklama

Adopce staršího pejska z útulku

Tato volba je pro seniory jedna z nejlepších. Na pejska se mohou přijít kdykoliv podívat a nejprve jej například jen navštěvovat. Tím si nejlépe ověříte jeho povahu a zjistíte, zda je právě vámi vybraný pejsek parťákem, se kterým chcete jít dále životem. Malé plemena jsou zpravidla klidnější a dožívají se delšího věku, ovšem ani větší plemeno rozhodně nepohrdne novým milujícím domovem.

foto

Ovšem adopce staršího pejska si nese i jistá rizika. S pokročilejším věkem mohou být náchylnější na nejrůznější nemoci a často se setkáváme s psími alergiky. Pokud se rozhodnete pro takového pejska, pak se mějte na pozoru obzvláště u krmení. Jelikož bude mít zvláštní potřeby a jednou z nich jsou rozhodně hypoalergenní granule pro psy, které jsou speciálně upravené pro tyto případy.

Která plemena se nejvíce hodí pro seniory

Pokud vás ovšem zajímá, která plemena jsou ta nejvhodnější, tak pro vás máme hned několik tipů na pejsky, kteří si vystačí s minimem pohybu a budou si s vámi užívat pohodlí domova. Naprosté většině z nich se zavděčíte, když jim budete dávat granule pro psy a hlavně lásku. Mezi ta nejoblíbenější klidná plemena patří bezesporu:

  • mops,
  • shih-tzu,
  • pudl,
  • pekingský palácový psík.

Pokud si troufnete na malinko aktivnější, pak je pro vás vhodná čivava nebo bostonský teriér.

Ať už se rozhodnete pro pejska z útulku nebo si ho budete chtít sami vychovat od štěňátka, neuděláte chybu. Každý tvor má právo na lásku a je jenom na vás, zda mu ji dáte.

Reklama