Jak vybrat kvalitní matraci?

Kvalitní spánek je pro dobré fungování našeho těla velice důležitý. Mnoho z nás ho však stále podceňuje a nedostatek energie se snaží nahnat, kde se dá. Pokud však patříte k těm, co by spalo rádo, ale spát alespoň pár hodin bez buzení je pro ně zcela nepředstavitelný, pak problém bude ve vaší matraci.

Kvalitní matrace jde ruku v ruce s kvalitním spánkem. Cítíte-li na své matraci, proleženiny, hrboly nebo u starých typů dokonce pružiny, je nejvyšší čas poohlédnout se po nové matraci, která bude vyhovovat přesně vaším potřebám.

A jak vybrat tu správnou matraci?

  1. Musíme si uvědomit, že v posteli trávíme 1/3 času, proto bychom na ceně naší matrace zaručeně neměli šetřit. Nejedná se přeci ani o zboží, které kupujeme každý rok, a tak naše tělo vyšší investici do budoucna jistě ocení.
  2. I správné rozměry matrace jsou velice důležité. Délka postele by měla být rovna naší délce plus ještě navíc alespoň 25 cm. Šířka by se měla pohybovat minimálně kolem 80 cm, ale čím širší matrace, tím větší pohodlí pro vás. Proto ani „stovkou“ nic nezkazíte. Nezapomenout bychom neměli ani na výšku, matrace by měla být umístěna v posteli minimálně 30 cm nad podlahou.
  3. Při výběru matrace dbejme určitě na faktory, jako jsou tvrdost a měkkost matrace. Měkké matrace jsou vhodné pro osoby s nízkou váhou a pro přechodné spaní, naopak čím tvrdší matrace, tím více ji ocení lidé s vyšší váhou. Z materiálů si můžeme vybírat například mezi studenou, viskoelastickou a bio pěnou.

I když se může zdát, že matrace jsou dnes hlavně o ceně, nenechte se zmást. Ne vždy co je nejdražší musí být i nutně nejkvalitnější. V obchodech a e-shopech najdete spoustu rad a inspirací, jak vybrat pro vás tu správnou matraci. Často se můžete také setkat s nabídkou 1+1 matrace zdarma, tak proč nevyměnit starou matraci i vaší druhé polovičce.

Reklama