Jak vybrat invalidní vozík?

Ilustrační obrázek, Foto codipunnett from Pixabay

Pokud plánujete investovat do mechanického invalidního vozíku, zohledněte především rozsah pohyblivosti člověka, který ho má používat. Současný trh je rozmanitý a vybrat si můžete z modelů s různými funkcemi. V následujících řádcích vám prozradíme, na co si dávat pozor, abyste neprohloupili.

Reklama

Předtím, než se podíváte na invalidní vozíky, odpovězte si na několik základních otázek, které se týkají uživatele této zdravotnické pomůcky.

Potřebujete při chůzi oporu?

Využíváte při chůzi hůlky, berle nebo jiné kompenzační pomůcky, které vám pomáhají zvýšit stabilitu? Pak zpravidla invalidní vozík bezprostředně nepotřebujete. Existují však situace a zdravotní predispozice, kdy se vám invalidní vozík bude hodit. Je to zejména v případech, kdy se potýkáte se závratěmi, a hrozí vám pád. Nebo pokud vám při delší chůzi již nestačí síly. V obou případech vám invalidní vozík poslouží jako doplňková kompenzační pomůcka.

Invalidní vozík určitě využijete, pokud se pro stabilní chůzi musíte přidržovat pevných předmětů. Pro krátkodobé domácí přesuny, například z kuchyně do obývacího pokoje, se hodí jednoduchý invalidní vozík. Jestliže ale plánujete využívat invalidní vozík dlouhodobě, doporučujeme investovat do lehkého ergonomického vozíku.

Kde koupit invalidní vozík?

Jestliže potřebujete používat mechanický invalidní vozík déle než třicet minut denně, sáhněte po ergonomicky navrženém modelu s prohnutým sedákem v tvaru písmene S. Ten typ sedáku zmírňuje tlak na boky a je vybaven ergonomickými podložkami pod ruce, které se prohýbají dovnitř podle ramen a loktů. Díky ergonomickým područkám je invalidní vozík prostornější a pohodlnější. Dlouhodobé sezení je tak komfortní a méně únavné. Ergonomický invalidní vozík je zároveň skladný a kompaktní. Bez problémů se vejde do výtahu nebo do běžných interiérových dveří.

Velký výběr invalidních vozíků vám poskytuje internetová obchod Zdravpom.cz. Kromě samotného prodeje produktů e-shop nabízí také pozáruční servis invalidních vozíků.

Online prodej pomůcek pro sebeobsluhu pomáhá sendvičové generaci

V e-shopu Zdravpom.cz  si vyberte také z širokého sortimentu kompenzačních pomůcek. Pomůcky pro sebeobsluhu nakupují jak senioři, tak převážně jejich děti, kteří se o nemohoucí rodiče starají. V současné době navíc vzrůstá podíl osob, kteří k péči o své rodiče ještě vychovávají své nedospělé děti. Pro tento stav se vžilo označení sendvičová generace. A právě na osoby v sendvičové generaci je vyvíjen velký tlak z obou stran. Online nákup kompenzačních pomůcek částečně pomůže ušetřit drahocenný čas.

Výhodou nákupu pomůcek pro sebeobsluhu je totiž velký výběr, úspora času a především diskrétní doručení až domů. Díky tomu nemusíte mnohdy pracně shánět prodejnu zdravotnických potřeb. Vše totiž nakoupíte na jednom místě.

Reklama