Jak vybírat zahradní a balkónové stoly?

Foto: Pixabay

Zařízení prostoru kolem domu nebo na balkóně vyžaduje velmi dobré plánování, abyste vytvořili skutečně příjemné místo, kde bude možně trávit čas s blízkými osobami v sympatickém ovzduší.

Reklama

Ústředním bodem tohoto prostoru jsou samozřejmě balkónové a terasové stoly, které musí splňovat několik kritérií, aby byly pohodlné na používání a osvědčily se na dlouhou dobu. Toto jsou kritéria, která je třeba nutně vzít v potaz, abyste koupili nábytek, který bude nejen pěkný, ale také solidní, a který se osvědčí i v těch nejtěžších podmínkách používání. Zveme Vás k četbě.

Rozkládací stoly do zahrady, aneb praktické hledisko na prvním místě

Jedním z nejvíce praktických řešení jsou rozkládací balkónové a zahradní stoly. Jejich velkou předností je to, že je můžete přizpůsobit přesně vaším potřebám, to znamená, že v případě nutnosti připravit místo pro větší počet hostů stůl prostě rozložíte. Po skončení návštěvy stůl opětovně zmenšíte na kompaktní rozměry tak, aby neztěžoval volné používání balkónu, terasy nebo malé verandy.

Trvalé a solidní zahradní stoly

V mnoha případech se majitele nerozhodnou zahradní stoly na zimní období schovávat. Z toho důvodu musí být vyrobeny z – pokud možno – těch nejsolidnějších materiálů tak, aby se rychle nezničily. Perfektně se tedy osvědčí kovové zahradní stoly s práškovým nátěrem, a také dřevěné ošetřené speciální impregnací. Velmi solidní jsou také varianty vyrobené z technoratanu, který dobře odolává působení vody a UV záření.

Odolný venkovní stůl, Foto: Vidaxl.cz

Lehké a dobře umístitelné stoly do zahrady a na balkón

Při rozebírání praktických hledisek stojí za to zamyslet se také na hmotností takového stolu. Pro pohodlné používání by neměl být příliš těžký, protože se bude v případě potřeby naplánovat posezení pro návštěvu příliš obtížně přemísťovat. Toto bude důležité především v případě malých balkónů a míst, která se používají k více různým účelům, tedy takových, která nejsou určena pouze k přijímání přátel a rodiny, ale také jako herní koutek pro děti, nebo místo na práci na čerstvém vzduchu.

Balkónové, terasové a zahradní stoly mohou rozhodně v sobě spojovat praktické i funkční hledisko. Aby to však bylo možné, je třeba při výběru zvážit řadu různých faktorů. Pro mnoho osob má obrovský význam také cena takového kusu nábytku. Na štěstí v nabídce obchodů lze najít jak levnější, tak dražší varianty, takže výběr lze přesně přizpůsobit k rozpočtu, který jste si určili.

Reklama