Jak ušetřit za náplně do tiskáren

Pořízení domácí tiskárny není v dnešní době příliš nákladnou investicí. Dávnou již jsou pryč doby, kdy jsme pořídili inkoustovou tiskárnu za několik tisíc, která navíc ještě tiskla pomalu.

V současnosti pořídíme již od necelého tisíce standardní multifunkční zařízení pro domácí využití, které slouží jako tiskárna, kopírka a scanner zároveň. Lze přímo říct, že za málo peněz máme hodně muziky. Nemůžeme sice očekávat nadstandartní výsledky, ale pro domácí použití je to zcela dostatečné.

Problém ale může nastat při nakupování barvy do tiskárny, která se mnohdy prodraží a dokoupení barevné i černobílé náplně stojí pomalu více jako samotná tiskárna.

Každá tiskárna má jinou spotřebu barvy a odlišné dělení tiskových kazet, které bychom měli brát v potaz.

V základu rozlišujeme inkoustové a laserové tiskárny. Každý druh má své pro a proti.

Inkoustové náplně – Cartridge

Výhodou inkoustových tiskáren jsou nízké pořizovací náklady náplní do tiskáren, kterým se říká CARTRIDGE. Prostřednictvím inkoustových tiskáren můžeme tisknout fotografie ve výborné kvalitě. Ovšem nevýhodou je poměrně rychlá spotřeba barvy do tiskárny, popřípadě hrozí jejich zaschnutí.

Vyplatí se zvolit tiskárnu, která má oddělené barevné náplně v jednotlivých tiskových kazetách. Mnohdy se totiž stává, že dojde jen jedna barva a ostatní barvy jsou ještě v pořádku. V takovém případě můžeme prázdnou kazetu s jednou barvou snadno vyměnit za novou, čímž výrazně ušetříme náklady oproti případu, kdy bychom museli měnit tiskovou kazetu se všemi barvami najednou.

Laserové náplně – Toner

Laserové tiskárny potřebují speciální náplně, kterým se říká Toner, nebo také tonerová cartridge. Výhodou laserového tisku jsou levné náklady na tisk a samotná rychlost tisku. Nevýhodou však jsou vyšší pořizovací náklady laserových tiskáren.

Náplně do obou druhů tiskáren můžeme pořídit originál přímo od výrobce. Bohužel ti mají nejvyšší ceny svých cartdrige a tonerů. Výrazně ušetříme, když sáhneme po kompatibilních náplních do tiskáren. V případě inkoustových náplní můžeme také zvolit ještě levnější variantu v podobě speciální doplňovací sady, kterou můžeme poměrně lehce naše tiskové kazety doplnit.

Inkoustovýcha laserových náplní je velké množství. Při konkrétním výběru vaší barvy do tiskárny vám ochotně pomůže samotný prodejce.

Reklama