Jak se starat o pleť po padesátce? Jen drahé krémy proti vráskám nestačí

Jak se starat o zralou pleť? Odpověď na tuto otázku trápí nejednu ženu po padesátce. Je vhodné chodit pravidelně ke kosmetičce, pořizovat si drahé krémy proti vráskám a začít užívat vitamíny? Vhodné je především péči nepodcenit, avšak zároveň nic nepřehánět.

S přibývajícím věkem je pleť tenčí, méně pružná a velmi často vysušená. Dochází totiž k úbytku elastinu a retinolu. I přestože o pleť je zapotřebí pečovat v každém věku, po padesátce by péče měla být ještě důkladnější.

 

Nepodceňujte odličování

Alfou omegou krásné pleti je pravidelné odličování. Ať už vám je dvacet, třicet nebo padesát či šedesát let, odlíčit byste se měla v každém věku a každý den. Odlíčení totiž není potřeba jen tehdy, když pleť zkrášlíte make-upem, stíny, řasenkou, pudrem a rtěnkou. Pleť je potřeba odlíčit i tehdy, když na sebe nanesete pouze krém.

Během dne se do pleti dostanou nečistoty, které je vhodné z ní opět dostat pryč. Odličovat by se proto měla žena každé ráno a večer. V opačném případě pleť zašedne a bude vypadat unaveně.

 

Krémy, masky, peelingy a séra přijdou vhod

Krémy, masky, peelingy a séra nezavrhujte. Samozřejmě není nutné toho nakoupit kvantum, ale je vhodné si najít to, co vám vyhovuje, a to v přiměřené míře. Stejně jako odličování by se mělo stát pravidlem užívání krému. Ráno dodejte pleti svěžest denním krém a večer ji zklidněte nočním krémem. Sáhnout můžete po takzvaném „Anti-Age.“ Krémy proti vráskám jsou bohaté na vitamíny a zralé pleti jen prospějí.

Ještě předtím než si na pleť nanesete krém, je vhodné na vyčištěnou pokožku nanést sérum. Jedná se o koncentrovaný přípravek, který pleť vyživí a dodá ji vitamíny. Vybírat lze ze sér rozjasňujících, vypínacích i proti vráskám.

Kromě krémů a sér si čas od času dopřejte i pleťovou masku, těch můžete střídat více. Vybírat můžete z masek regeneračních, hydratačních, vypínacích a omlazujících. Masku je vhodné nanést na pleť alespoň jednou týdně.

Pokud vás trápí pigmentové skvrny, které se stářím objevují více a více, pak hledejte nejen v drogériích krémy, masky, peelingy a séra určená na pigmentové skvrny.

 

Občas si zajděte i na kosmetiku a masáž

Jen domácí péče nestačí. Čas od času si zajděte také na kosmetiku, kde vám profesionálně a hloubkově pleť vyčistí a pomohou s vybělením pigmentových skvrn. Stejně tak je vhodné občas zajít na masáž, díky které bude vaše pokožka opět zdravá, svěží a dostatečně prokrvená.

 

Proti stárnutí pleti bojujte správnou životosprávou

V neposlední řadě se na pleti ve stáří odrazí naše životospráva, proto nepodceňujte ani péči zevnitř. Hodně pijte, především pak čistou vodu. Snažte se vyhnout alkoholu a cigaretám, které pleť velmi vysušují. Naopak často choďte na čerstvý vzduch a pravidelně se hýbejte.

Co se jídelníčku týká, pak do stravy zařaďte hodně ryb jako například makrelu, sardinky a lososa. Omega3 mastné kyseliny totiž zvyšují pružnost pokožky. Pokud ryby nepatří mezi vaše oblíbené potraviny, vsaďte na vitamíny. Vhod přijdou kapsle obsahující rybí olej a vitamín E. Na rozjasnění pleti také pomáhá antioxidant resvertol, který je například ve slupkách a jadérkách borůvek a černého rybízu a najdete ho také v červeném víně.

Reklama