Jak se seznámit v seniorském věku? Pomohou online seznamky

zdroj: pixabay.com

Samota ve stáří je palčivým problémem, který trápí čím dál více seniorů. Potřeba sdílet příjemné chvíle se svými blízkými či partnerem je zakořeněná v každém z nás. Vysvětlíme, proč je samota nebezpečná a poradíme, jak si najít partnera na turistické výlety i novou životní lásku.

Reklama

Samota má negativní vliv na zdraví

V osamění se člověk ve starším věku nejčastěji ocitá po smrti svého partnera. Tato těžká životní rána změní celý dosavadní život, ale také způsobí, že se člověk uzavře do sebe. Na několik týdnů a měsíců je to přirozené. Jenže člověk by se neměl v lítosti utápět po zbytek svého života. Naopak by měl na zesnulého partnera vzpomínat v pozitivním vztahu a uvědomit si, jaké měl štěstí žít po jeho boku dvacet, třicet či padesát a více let.

Dlouhodobé uzavření před společností škodí lidskému zdraví. Vědci z univerzity v Utahu přišli s tvrzením, že osamělost je horší než obezita. U mnohých osob nadměrně zatěžuje psychiku, vystavuje je větší míře stresu a může vést k celé řadě onemocnění. Od psychických poruch a depresí až k srdečnímu záchvatu či mrtvici. Proto by se člověk neměl příliš uzavírat a za každou cenu se bránit novému seznámení.

 Mezilidské vztahy prospívají psychice

Partnerství a obecně zdravé mezilidské vztahy člověku prospívají. Člověk přichází na nové myšlenky, sdílí společné radosti i nachází oporu a pochopení. Nemusíte ihned hledat životního partnera, se kterým začnete bydlet. Bohatě postačí partner či partnerka na turistické výlety, návštěvu divadla, psaní si na Facebooku a sdílení oblíbených koníčků.

Kde najít partnera na výlety či novou lásku?

Nejlépe se seznámíte ve vašem okolí. Proto choďte pravidelně na procházky do parku, navštivte místní turistický oddíl, klub seniorů či vzdělávací přednášky pro seniory.

Dobře si uvědomujeme, že především v malých městech jsou možnosti omezené. Naštěstí nemusíte chodit daleko. K seznámení pomůže internet a návštěva online seznamky Lovino, která poskytuje přehledné srovnání největších internetových seznamek.

Navíc nemusíte mít obavy, že internetové seznamky jsou jenom pro mladé. Internet využívá čím dál více seniorů, kterým se přizpůsobují online služby. Díky tomu seznamka pro seniory poskytuje nejen přehledné vyhledávání osob podle věku, lokality, ale také velké množství nezadaných mužů a žen v seniorském věku.

Ať už hledáte kategorie singles 50 nebo chcete vědět více o registraci v seznamce eDarling, pak srovnávač seznamek Lovino vám pomůže se v jednotlivých seznamkách zorientovat. Věříme, že každý má šanci nalézt spřízněnou duši.

Reklama