Jak přežít letní vedro

Slunce nemilosrdně pálí, teploměr ukazuje skoro třicet stupňů, vedro k zalknutí a my toužíme po stínu. Máme pár rad, jak letní vedro zvládnout v pohodě.

Pijte, pijte, pijte – v horkých letních dnech je nutný dostatek tekutin a nečekejme, až se dostaví pocit žízně. Je třeba dodržovat pitný režim během celého dne.  Výborná je voda z kohoutku (je levnější než balená) ochucená čerstvým citronem, plátkem pomeranče nebo limetkou. Minerální voda má ovšem vyšší obsah minerálů než voda z kohoutku. Doporučuje se k občasné konzumaci a často střídat jejich druh. Ovocné čaje se dají pít nepřetržitě a mohou osvěžit jak vychlazené, tak i teplé. Káva by se měla konzumovat v omezeném množství a pokud možno zapít sklenicí vody. Zeleninové šťávy mají dobrý vliv na náš organizmus a sehrávají velkou roli také v prevenci mnohých chorob.

Vodu mějte vždy po ruce – malou láhev vody si dejte do kabelky a noste ji s sebou.

Melounové osvěžení – tato pochoutka má spoustu vody, kterou náš organizmus nutně potřebuje. „Zabijete dvě mouchy jednou ranou“ – uhasíte žízeň a báječně si zamlsáte.

Na klimatizaci velmi opatrně – dbejte na to, abyste při přechodu z venku do klimatizovaného prostředí měli připravený lehký svetřík.

Extra tip –  nové brambory a okurky obsahují velké množství vody. V letním období je zařaďte do svého jídelníčku a vynechte těžká jídla. Dejte přednost různým druhům zeleninových salátů, které dodají tělu potřebné vitaminy, minerály a v neposlední řadě tak velmi důležitou vodu.

 i-Senior.cz

Reklama