Jak navrhnout design trička: Dokonalý průvodce?

Každý teď chce vystoupit z davu. Pěkné tričko s originálním potiskem nebo sloganem je dobrý způsob. Z toho vyplývá skutečná záplava internetových obchodů, kde si můžete pořídit tričko s potiskem. Nabídka je skutečně velká, aby si mohl vybrat skutečně každý. Problém není ani zvolit si vlastní design trička s potiskem.

Díky tričku s potiskem vyniknete v davu

Před výběrem vlastního designu trička byste měli mít dobrý nápad. Inspirovat se můžete na trickovy.cz, kde si je možné tričko také objednat. Pokud si nevíte rady, jaký design zvolit, můžete se s pracovníky eshopu poradit. Trička s veselým potiskem rozhodně nestačí

Vzory mohou být vaše, pokud umíte kreslit. Můžete také využít služeb grafického designéra nebo hledat inspiraci v komunitách designérů umělců a koupit si od nich práva k návrhům. Existují také portály, které prodávají připravené vzory pro tisk. Nakreslit si však můžete vlastní vzor, vtipný obrázek, oblíbené motto, data narození dětí nebo například týmové logo, pokud chcete trika na zakázku pro svůj sportovní klub.

Díky tričku s potiskem vyniknete v davu, zdroj: trickovy.cz

Vyberte si vhodnou metodu tisku

Stejně jako je mnoho eshopů s tričky s potiskem, existuje i celá řada metod potisku. Vyberte si takovou, která zajistí, že výsledný design zůstane na triku pokud možno natrvalo. Moderní metody výroby triček s potiskem toto umožní.

Prodejce může nechat vytisknout vámi navržené tričko u subdodavatele nebo může tento proces provádět sám. V každém případě je na výběr několik metod. Sítotisk je velmi odolný, ale má omezení barev, zejména pokud chceme mít na jednom tričku několik barev. U množství přes 20–30 kusů nabízí tato metoda řadu výhod, pokud jsou návrhy jednobarevné a jednoduché – šetřím čas a peníze, protože pouze jednou stačí nastavit matici pro všechny košile v dané sérii na začátku tisku. Složitější potisky na tričkách však vyžadují jinou metodu, protože při sítotisku nelze dosáhnout přechodů mezi tóny.

Plotr a tisk však umožní flexotisk. Díky tomu si můžete nechat vytvořit každé tričko na zakázku individuálně. Rychlá a snadná metoda, ale stejně jako sítotisk, vhodná pro jednoduché vzory s malým množstvím barev, protože každý prvek v jiné barvě musí být potištěn samostatně. Díky víceprvkovým designům je tedy hodně zábavné. Flex je ideální pro úkol, jako je výroba trička, např. firemního trička s malým sloganem, nebo trička s velkým jednobarevným potiskem. DTG tisk, neboli přímý tisk na oděv, je nejlepší metoda, která je stejně odolná jako sítotisk, ale bez jeho omezení. Je možné tisknout všechny barvy najednou a každý detail ve vysoké kvalitě. Pro úpletová trička se někdy používá metoda sublimace. Obrázek je vytištěn na laserové tiskárně na speciální papír, poté nanesen na tričko a objednán a zapečen v tisku.

Reklama