Jak na vysoký cholesterol

Dnes bude řeč o steroidní látce, kterou lidský organismu potřebuje pro tvorbu hormonů a vitamínu D. Tato látka napomáhá tělu zpracovávat tuky a je důležitá při tvorbě buněčných membrán.

 

 

 

Možná už tušíte, že se jedná o cholesterol a možná už jen toto slovo vám nahání strach. Cholesterol je totiž spojován s mnoha nebezpečnými chorobami, jak už ale bylo v úvodu řečeno, je i nedílnou součástí našeho těla. Cholesterol má však dvě tváře, jednu dobrou a jednu špatnou. Zatímco špatný cholesterol se snažíme snižovat, protože jeho vysoká hladina v krvi představuje hlavní rizikový faktor pro vznik srdečních chorob, dobrý cholesterol nám neškodí, a proto jeho větší množství nevadí.

Zbavit se vysokého cholesterolu ale není nic jednoduchého. Nejdříve si musíme uvědomit, z čeho nám vzniká. Lidé si mylně myslí, že pouze z nezdravého stravování. S tím ale souvisí i zlozvyky jako jsou kouření a alkohol, nedostatek pohybu, rodinný sklon k vysokému cholesterolu nebo věk a pohlaví. Pokud se s něčím takovým potýkáte a vaše hladina cholesterolu je vyšší než 5,6 milimolů v jednom litru, pak je na čase s vysokým cholesterolem zatočit.

Nejen že tedy upravíme náš jídelníček a občas zajdeme na delší procházku, ale za zvážení určitě stojí i pomocné látky jako jsou fytosteroly, které nám pomohou se vysokého cholesterolu zbavit. Fytosteroly jsou rostlinné látky podobné cholesterolu, které jsou však schopny účinně podporovat látkovou výměnu cholesterolu. Užíváním těchto látek snížíme příjem cholesterolu ve střevech, a tak i příznivě ovlivníme naše zvýšené hodnoty. Tyto látky jsou obsaženy například ve výrobku Cholest-Ex, který distribuuje společnost VEGALL Pharma s. r. o.

Výhodou tohoto pomocníka je, že nepolykáte žádné prášky, ale obsah sáčku si zamícháte do čtvrt litru vody a nápoj pak vypijete v poledne k obědu. Společnost VEGALL Pharma s. r. o. nabízí ale i další zdravotní přípravky, které nám v dnešní uspěchané době napomáhají bojovat proti všem možným nemocem.

i-Senior.cz

Reklama