Jak na výběr reflexní vesty? Poradíme vám

Bezpečnost je na prvním místě, a proto nezapomeňte používat reflexní prvky za snížené viditelnosti, dokonce danou povinnost přikazuje zákon, jenž vstoupil v planost 20. února roku 2016. Pokud se pohybujete po veřejné pozemní komunikaci, kde se nenachází chodník, je nezbytné použít reflexní prvky, abyste byli pro řidiče automobilů i motocyklů jasně viditelní.

Vskutku se jedná o rozumný zákon, který oceňuje celá řada řidičů. Ideální volbou jsou reflexní vesty, protože vám mohou klidně zachránit i život. Jestliže však nemáte k dispozici vestu, postačí vám i karabina na batoh či páska na ruku v reflexních barvách.

Reflexní vesta zachrání život

Víte o tom, že existuje i dětská reflexní vesta? Myslete na všechny členy vaší rodiny, a to i na ty nejmenší. O dětské reflexní vesty mají zájem dokonce mateřské školy, protože je dávají některým dětem (na začátku a na konci řady).

Jak vybrat reflexní vestu?

Pokud je tedy ve vašem hledáčku reflexní vesta, současný trh je rozmanitý a nabízí vám nepřeberné množství variant. Vybrat si můžete provedení pro dospělého i pro dítě. Velice žádané jsou zejména klasické oranžové a žluté reflexní vesty, které jsou na suchý zip. Disponují totiž i dvěma reflexními pruhy, jež zvyšují viditelnost za špatného počasí i během večerních hodin.

Lidé už nemají k vestám žádné předsudky, jako tomu bylo v minulosti, ba naopak. Berou je jako nezbytnou součást života, a to je opravdu důležité. Povinná je také reflexní vesta do auta, kterou musí mít minimálně řidič při pohybu na veřejné pozemní komunikaci mimo obec a mimo vozidlo.

Jestliže tedy hledáte tento bezpečnostní prvek, podívejte se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu altima.cz, jenž se zaměřuje na reflexní vybavení a nažehlovací obrázky. Sortiment je opravdu široký, vybere si každý.

Reklama