Jak na atopický ekzém?

Atopický ekzém znepříjemňuje život mnoha lidem trpícím touto nemocí. Jedná se především o ekzematická ložiska, která se nachází hlavně v zátylku, podpaží, loketních jamkách a pod kolenními klouby. Vyznačuje se palčivým svěděním a zarudnutím kůže. S atopickým ekzémem se setkáme hlavně u malých dětí.

Vesměs se jedná o vrozenou dispozici ruku v ruce doprovázenou alergií na některé druhy potravin. Na léčbu atopického ekzému existuje mnoho léků. My se však zkusíme podívat, jak s touto chorobou zatočit s pomocí matky přírody.

Reklama

Prospěšné jsou bylinkové obklady z květů heřmánku, listu habru, kořene lékořice. Na půl litru vody stačí jedna vrchovatá polévková lžíce této směsi. Byliny povaříme zhruba minutu a necháme dvacet minut vyluhovat. Ve vzniklém roztoku namáčím hebký ručník a přikládáme na postižená místa.

Obklady je vhodné vyměňovat tři až pět minut po sobě alespoň při deseti opakováních. Na konci léčebné kúry svědivá místa namažeme krémem, abychom pokožku správně hydratovali. Na promazání můžeme užít i kvalitní olivový olej.

Trpí-li dítko atopickým ekzémem, měli bychom se vyvarovat podávání kravského mléka, které je nečastějším alergenem.

Všechny postupy konzultujte u svého lékaře.  Redakce i-Senioru Vám přeje, abyste se s nemocemi setkávali co nejméně.

Reklama