Horské rekreační středisko Zlatník

V naší pravidelné rubrice Turistického zpravodaje můžete najít spoustu zajímavých tipů kam vyrazit na výlet v Jizerských horách. Budeme rádi, když využijete této příležitosti a načerpáte mnoho užitečných tipů.

V Jizerských horách je toho hodně k navštívení, za jeden den ani nelze vše stihnout, a proto je mnohdy lepší využít ubytování v Jizerských horách. Krásné ubytování se nabízí v rekreačním středisku Zlatník, které je známé díky svým romantickým roubeným chalupám.

Rekreační areál Zlatník se rozprostírá v malebné obci Zlatá Olešnice, která leží necelých patnáct kilometrů od Tanvaldu.

Každý z apartmánů disponuje vlastním vchodem, halou s vybaveným kuchyňským koutem, koupelnou, sociálním zařízením, ložnicí a pokojem dvoulůžkem. K vybavení patří mikrovlnná trouba, lednice, varná konvice, televizor a mnoho dalších věcí. Hosté jistě ocení možnost vytápění krbovými kamny.

Jednou z mnoha výhod, kterou areál nabízí je možnost vzít si s sebou svého pejska, který jistě ocenění dlouhé procházky po horských hřebenech.

V Jizerských horách je stále co dělat, v létě oceníte turistické výlety a pro milovníky lyžování se nabízí blízkost sjezdovek a běžkařských tras. Přímo ve Zlaté Olešné je lyžařský vlek s délkou 600 m, který vede na vrch Javorník. Z Javorníku dolů si můžete vybrat z několika lyžařských sjezdovek. Celodenní skipas pro vlek v obci Zlatá Olešnice vyjde pro děti zhruba na 200,- Kč. Dospělí zaplatí 250,- Kč.

Necelé čtyři kilometry od Zlaté Olešnice se nachází další lyžařský areál, a to Kořenov – Rejdice. Areál se nachází na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. V lyžařském areálu můžete využít dvousedačkovou lanovou dráhu, vleky a pravidelně upravované a zasněžované sjezdovky.

Milovníky běžkaření potěší Jizerská magistrála, která je jedna z nejznámějších lyžařských tratí u nás. Je dlouhá 115 kilometrů a poskytuje různé druhy obtížnosti.

Areál ubytování v Jizerských horách Zlatník disponuje svým vlastním krytým bazénem, který je celoročně vyhříván na teplotu v rozmezí 25 – 28 °C. K bazénu můžete také využít saunu přilehlou saunu. Váš plnohodnotný odpočinek po náročném dni stráveném na sjezdovce nebo pěší túře, tak nebude mít sebemenší chybu.

Reklama