Hodinky jako módní doplněk

První hodinky spatřily světlo světa v 16. století jako takzvané Norimberské vajíčko hodináře Petera Henleina. Hodinky byly nepřesné a zpožďovaly se. Od poloviny 19. století se hodinky začaly vyrábět v samotné hodinářské Mekce, ve Švýcarsku.

Reklama

V té době byly kapesní hodinky nepostradatelným pomocníkem. Neobešli se bez nich lidé při výkonu svého povolání jako železničáři, pošťáci a také hlavně piloti, pro které byly speciálně vyrobeny první náramkové hodinky.
Dnes je tento trend trochu odlišný. Hodinky se od svého primárního úkolu, ukazování času, posunuly mílovým krokem dopředu. Více než pro časovou orientaci slouží jako módní doplněk.

Zářným příkladem toho jsou hodinky Lacoste. Dříve francouzská tenisová jednička René Lacoste, novináři přezdíván jako „aligátor“, se po sportovní kariéře v letech 1933 vrhl do módního průmyslu a založil dnes světově známou módním společnost Lacoste. Právě jako doplněk ke svým módním kolekcím představila firma v roce 1994 své první hodinky.

Hodinky Lacoste spojují sportovní dynamiku, eleganci a komfort, kterou oceníte i mimo tenisové kurty. Hodinky vynikají svou propracovaností do nejmenších detailů a jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Vyrábějí se ve dvou řadách Club a Sport. Mnoho typů vyniká stylovým ciferníkem bez čísel, který ocení hlavně mladší generace. K hodinkám Lacoste neodmyslitelně patří zelený krokodýl, který se vyjímá na každém ciferníku.

Druhým příkladem je opět módní návrhář, tentokrát Američan Tommy Hilfiger. Ten razí názor, že módu netvoří návrháři v kancelářích, ale že módu je třeba hledat mezi lidmi na ulici. Poznat jaké mají potřeby, co chtějí a co je zajímá. I Tommy Hilfiger se pustil do navrhování hodinek, které představují nenápadný, ale za to autentický styl americké módy. Hodinky Tommy Hilfiger jsou ceněným doplňkem mužů i žen, vzájemně snoubí eleganci klasiky se sportovním a energetickým duchem. Některé typy kombinují moderní pojetí s ciferníky s římskými číslicemi, čímž hodinkám dodávají neodolatelný půvab.

Hodinky Tommy Hilfiger mají ocelové, zlacené nebo kožené náramky, každý si tak může vybrat přímo podle svého vkusu a šatníku.

Ať už si vyberete hodinky Lacoste nebo Tommy Hilfiger, každý den strávený s těmito hodinkami bude pro vás výjimečný.

i-Senior.cz

Reklama