Hafest: Multižánrový hudební festival

Doba letních festivalů už nám úpěnlivě klepe na dveře, a proto bychom vám chtěli nabídnout jeden opravdu povedený hudební festival s nezaměnitelnou atmosférou pohody a přátelských lidí.

Zavítejte tedy s námi do kraje malebné přírody na Hlučínsko a navštivte již druhý ročník multižánrové akce Hafest aneb festivalu na Prajzské. V samotném názvu se skrývá místo konání akce, a tím je malá obec Hať, ležící pár minut jízdy automobilem severozápadně od Ostravy.

Před více jak dvaceti lety byl haťský festival vyhlášenou akci v celém kraji. Hráli zde takové hvězdy jako Team s Pavolem Haberou, kapela Buty nebo Pavel Dobeš. Po revoluci Hafest zanikl. Ovšem minulý rok festival zažil svou renesanci. Nová mladá krev dobrovolníků z Hati a z občanského sdružení Dokořán navázala na dávnou tradici haťského festivalu. Trefili se přímo do černého. K festivalu se našli cestu fanoušci napříč všemi věkovými kategoriemi. Od úplně nejmladších až po ty starší. O tom taky svědčí skutečnost přátelské a pohodové atmosféry, kterou nikde jinde nezažijete.

Na co se můžete těšit?

Na Hafestu 2012 vystoupí hlučínská kapale Kakaczech, těšit se můžete na rockové kapely The Tapes nebo Retro Jokers. Ochuzení nebudete ani o broumovskou partičku Imodium. Do Hati opět po mnoho letech zavítá také folkový oblíbenec Pavel Dobeš. Hlavní hvězdou festivalu bude italská reggae kapela Rhomanife.

Festival bude doprovázet bohatý doprovodný program v podobě exhibice rádiem řízených leteckých modelů Model klubu Hať. Představí se motorkáři na cestách a pro nejmladší bude zajištěno malování na obličej. S paletou fairtrade výrobků se bude prezentovat hlučínská kavárna OYE – Open Your Eyes, jejíž výtěžek z prodeje půjde na podporu fairtrade zemědělců v rozvojových zemích. Budete-li si chtít pořídit něco nového do vašeho šatníku, nakoupit můžete ve stylovém obchodu s oblečením Bekus Art Style.

Doba a místo konání

Staronový festival Hafest otevře své brány v sobotu 9. června od 15 hodin v areálu u hráze v Hati u Hlučína. Do Hati se snadno dostanete autobusovou linkou č. 70 vyjíždějící s Ostravy. O zpáteční cestu se nemusíte strachovat. Přespat můžete ve stanovém městečku a pro ty, kteří zvolí cestu domů, bude zajištěn odvoz minibusem do Hlučína a okolí.

Festival pořádá občanské sdružení Ha Kultura ve spolupráci s občanským sdružením Dokořán za přispění mnoha dobrovolníků.

Cena vstupenky je v předprodeji za 120,- Kč a na místě za 150,- Kč.
Více informací naleznete na www.hakultura.cz

Reklama