Grilování s kvalitními českými grily

Také trávíte rádi letní večery posezením s přáteli a grilováním nejrůznějších dobrot? Jestliže ano, pak jistě dobře znáte příjemné chvíle, díky kterým se člověk výborně odreaguje, uvolní a k tomu ještě ochutná grilované speciality.

 

 

S dřívějším příchodem jara, tak zanedlouho snad budeme moct zažehnout naše grily a po zimní přestávce si opět vychutnat krásu plápolajícího ohně a vůni steaků. Otázkou však jde, zda jste na venkovní grilování připraveni a zda máte gril nebo zahradní krb, který vám opravdu vyhovuje?

 

Na grily z hypermarketů zapomeňte

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že jsem svého času měl malý gril z jednoho nadnárodního zahradního řetězce. Bohužel byl tak nekvalitní, že jsem na něm griloval jen párkrát a musel jít z domu. Byl nestabilní, s malou grilovací plochou a téměř bez možnosti regulace roštu. Naštěstí mě nestál mnoho, tak jsem s tím počítal. Nicméně od té doby bych si nikdy nepořídil levný a nekvalitní gril.

 

Kvalitní zahradní grily

Naštěstí jsem objevil českou společnost, zahradní krby Věříš, která se zabývá stavbou zahradních grilů, krbů a udíren. Na první pohled mě zaujal zahradní gril Brego, který vypadaly konstrukčně pevně, propracovaně do detailů a byla na něm znát poctivá výroba.

Později jsem navštívil vzorkovou prodejnu zahradních krbů Věříš v Lovčicích u Chlumce nad Cidlinou a mohl se o kvalitě přesvědčit.

Grily jsou vyrobené z kvalitních ocelových plechů ošetřených ohnivzdornými barvami, díky kterým nedochází ke korozi. Vynikají malou spotřebou paliva a každý gril je originálním českým výrobkem, který je navržen po letitých zkušenostech s grilováním. Tudíž se nejedná o žádný čínský dovoz, ani o metodu pokusu a omylu.

Například zmíněný zahradní gril BREGO, který můžete vidět na obrázku, je určen nejen pro grilování masa a ryb, ale také pro grilování kuřat nebo selátka. Snese zatížení až 30 kg. Dále je gril vybaven dvoukřídlými zavíracími dveřmi grilovací komory, teploměrem, šuplíky na popel a přebytečný tuk, posuvným zadním topeništěm a praktickou škrtící klapkou.

 

Elegantní zahradní krby

Zahradní krby Věříš nevyrábí pouze zahradní grily, ale také zahradní krby a udírny. Správně postavený a umístěný krb na zahradě vám bude dělat radost dlouhá léta. Krby Věříš vynikají svou elegancí a stylem sobě vlastním. Jsou postaveny z vápenopískových cihel, kterou jsou spojeny suchou metodou, to znamená bez použití malty a lepidla. Střecha krbu a komín je vyrobena z ocelového plechu opět ošetřeným ohnivzdornou barvou. Ve všech nabízených krbech je součástí také praktická udírna zabudována v komínu krbu. Díky uzení si můžete připravit vaše domácí uzené speciality. A komu by to bylo málo a chtěl speciální velkou udírnu, pak společnost Věříš vyrábí také velké udírny ze smrkového dřeva.

Chcete-li se více vzdělat v oblasti uzení, především jakým dřevem topit a jaké dodržovat teploty přikládáme zde praktický odkazdřevo vhodné k uzení.

Reklama