Garážová vrata na míru

Mnoho z nás si život bez automobilu neumí představit. Ulehčuje nám přepravu, šetří čas, snadno a pohodlně se dostaneme všude, kam právě potřebujeme. Odpadá studování jízdních řádů a cestování v pomalé, drahé a také většinou přeplněné hromadné dopravě.

Aby nám auto dlouho vydrželo v krásném, bezvadném stavu a zároveň bylo ochráněno před zloději a vandaly je nanejvýš vhodné ho mít zaparkované v suché, větrané a nepromrzající garáži.

U garáží bychom v žádném případě neměli podceňovat samotná garážová vrata, která by měla splňovat dostatečné zabezpečení, snadnou a pohodlnou manipulovatelnost a také tepelnou izolaci, kterou dnešní moderní vrata umí zákazníkovi nabídnout.

Taková moderní garážová vrata vám budou dělat radost každý den. Nejen svou funkčností, ale také technickým, designovým a estetickým provedením.

Funkčnost

Abychom si dopřáli, dnes již standardního pohodlí, jsou čím dál více žádaná sekční vrata s automatickým pohonem, které vám ušetří jak čas, tak starším lidem pomůžou ušetřit sílu a námahu při opakovaném vystupování a nastupování. U klasických vrat bez pohonu musíte s autem vyjet z garáže, vystoupit, zavřít vrata, znova nastoupit, vyjet z hlavní brány (v případě větší vzdálenosti od garáže), a zase vystoupit a zavřít bránu. Jen v tomto ohledu je to obrovské a nesporné plus. Naše babička, která je aktivní řidičkou si na tenhle proces sama stěžuje, trpí klouby, a starším lidem se z auta hůře vystupuje.

Za sebe taky můžu říct, že automatická garážová vrata oceněním v kombinaci s bránou s posuvným pohonem hlavně ráno, kdy se spěchá do práce a každá minuta je drahá. Musím tak absolvovat ranní rozcvičku a pobíhat po celém dvorku a soustavně zavírat a otvírat vrata a brány. Ne že by mi rozcvička vadila, to ani náhodou, ale několik minut to z brzkého ranního času nemilosrdně ukrojí.

Design

Mimo jasný funkční požitek jsou garážová vrata nabízená v mnoha krásných, jak povrchových tak barevných provedeních. V nabídce jsou velice oblíbené povrchy, jako imitace dřeva, hladký nebo zdrsněný povrch v široké paletě dostupných barev. Je libo odstín mahagonu, tmavého dubu, zlatého dubu, červenou, zelenou, bílou, nebo jiné barvy? Není vůbec žádný problém. Vybere si i ten nejnáročnější zákazník.

Firma Univers vyrábí garážová vrata DoorHan ve vlastním výrobním závodě v Kadani. Nabízí mnoho druhů garážových vrat, jak automatických, tak s ručním otvíráním. Nespornou výhodou jejich vrat je také řešení eliminace tepelného mostu v jednotlivých sekcích vrat, díky systému propojenosti vnějších a vnitřních ocelových plechů ve spojích, při kterém garážová vrata nepromrzají. Mezera ve spoji je vyplněna polyuretanovou pěnou zakrytou nenasákavým materiálem s dlouhodobou životností.

Firma Univers uvádí, že díky různorodé barevné nabídce, typu sendvičových panelů a jejich povrchové úpravy nabízejí více než 250 druhů sekčních vrat.

Výroba

Sekční vrata se vyrábějí z pozinkovaného plechu, na který se v prvotní fázi vyrazí design, a to drážka, kazeta nebo povrch „imitace dřeva“. Na tento plech se pak na speciální lince nanese polyuretanová pěna, na kterou je nalisován další kus plechu. Poté je komplet lisován. Po lisování a vytvrzení polyuretanové pěny se panely zkrátí na požadovanou míru, podle požadavků zákazníka.

Panely pak čeká montáž a vybavení o kování, kolečka, panty a další nezbytné vybavení. Vrata se zabalí a jsou připraveny k expedici. Celý tento proces je pečlivě kontrolován, aby zákazník dostal vrata nejvyšší kvalita a jakosti.

Reklama