Galanterie je na internetu. Co vše lze pořídit a jaké vychytávky nabízí?

Ruční práce vám nejsou cizí? Rádi vyšíváte, háčkujete, pletete a přešíváte? Ať už je vaší parketou to či ono, jistě kvůli svému koníčku trávíte dostatek času po galanteriích, najít tu správnou přízi, vhodné pletací nástroje, nejlepší barvu nitě nebo ladící zip dá totiž zabrat. Jak ale nemarnit čas v obchodech a zároveň mít z čeho vybírat?

Háčkování, pletení, vyšívání i šití jsou oblíbené ruční práce nejen starší generace, nově v nich zalíbení nachází i mladší ročníky. Ty ale na rozdíl od těch starších využívají moderních vymožeností, nemarní čas v obchodech zdlouhavým vybíráním a hledáním vhodného materiálu, raději si vše potřebné najdou na internetu. A proč právě tam?

Co vše nakoupíte v online galanterii?

Ač se to některým může zdát jako utopie, galanterie je i v online světě, a nabízí toho mnohem více než ta kamenná. Nespornou výhodou internetu totiž je, že vše máte na jednom místě a v nepřeberném množství.

Vybrat správnou barvu nitě, pletací příze, zipu, knoflíku nebo stužky už nebude problém, stejně tak budete moci volit z nepřeberného množství nástrojů, a to ať už budete hledat vhodné háčky, kruhové jehlice, špendlíky, nitě nebo nůžky. Během chvilky si najdete například správnou šíři pruženky, vhodný rozměr nažehlovací záplaty nebo potřebnou gramáž pletací příze.

Inspirujte se na internetu

Kromě bohaté nabídky najdete na internetu i celou řadu vychytávek. Zatímco v kamenné galanterii obvykle pořídíte jen to, co si napíšete na seznam, v e-shopu můžete narazit na nejrůznější vymoženosti, které vám ulehčí práci. Znáte třeba bambulkovač? Věděli jste, že existují ergonomické háčky na háčkování? Setkali jste se už s magnetickou podložkou na jehly? A slyšeli jste o náprstku s odstřihávačem nití? I ruční práce si lze díky těmto a dalším podobným vychytávkám zjednodušit.

Internet je plný inspirace, kromě toho, co vše nesmí chybět ve výbavě šikovné hospodyňky, najdete v online světě i nespočet návodů. Jak ušít stále potřebné roušky, jak začít s pletením nebo jak uháčkovat dětem medvídka. Nechte se tak inspirovat, pořiďte si vše potřebné a pusťte se do vaší oblíbené činnosti, ať už přes den na terase nebo večer při oblíbeném televizním seriálu. Šít, vyšívat, háčkovat i plést lze kdykoliv a kdekoliv, zapotřebí jen je být připraven, ať nemusíte v polovině práce končit kvůli tomu, že vám něco z galanterie chybí.  

Reklama