Funkční domácnost ve skandinávském stylu pro pohodlné stáří

Foto: Scott-lee / Shutterstock.com

V důchodu toužíte po jediném – pohodlí. Jak si jej ale vychutnávat každý den ve svém domově? Vybavte si svou domácnost funkčním skandinávským nábytkem a přidejte i několik prvků typických pro stejnojmenný styl bydlení a budete si moci užívat pohodlí kdykoliv vás jen napadne. Jaké další výhody vám domácnost zařízená v severském stylu nabídne?

Reklama

Seveřané vědí, jak si užívat domácí pohodu

Pokud umí Seveřané něco na výbornou, pak je to rozhodně odpočívání u domácího krbu. Protože dny bývají v zimním období v severských zemích opravdu krátké, není vůbec překvapivé, že si Skandinávci potrpí na vzhled, vybavení a funkčnost svých obydlí. Tráví v nich totiž dlouhé podzimní i zimní večery a pohodlí je přesně to, co milují. Pokud si i vy chcete do svých domovů vpustit trochu té severské pohody, kupte si skandinávský nábytek, jenž je známý svou elegancí, kvalitou i vysokou funkčností.

Typické prvky skandinávského domova

Kromě dřevěného nábytku mají v domácnosti zařízené ve skandinávském stylu své čestné místo i další věci.

Například:

  • dřevěné doplňky,
  • čisté linie,
  • tlumené barvy,
  • deky a dekorativní polštáře.

Potrpíte si na spoustu doplňků, které pokrývají každý volný povrch? Neradíme vám, ať se zbavíte veškerých dekorací a vzpomínkových předmětů, ale snažte se být střídmější. Maximum fotografií pověste na zeď a pokuste se upřednostňovat čisté linie. Uvidíte, že úklid domácnosti díky tomu bude mnohem snazší a rychlejší. Do skandinávského interiéru patří také přírodní tlumené barvy, dostatek přirozeného i umělého světla a v neposlední řadě textilie v podobě dek a polštářů, které vám poskytnou pohodlí při lenošení v křesle a na pohovce.

Kvalita je na prvním místě

Aby byl domov opravdu funkční, potrpí si Seveřané také na kvalitu. Nejenom když přijde řeč na nábytek, ale i ve všech dalších oblastech. Nemusíte vlastnit spoustu nepotřebných věcí, protože mnohem praktičtější je upřednostnit kvalitu před kvantitou. Minimalismus je zkrátka Skandinávcům velmi blízký.

Neváhejte a pusťte se do změny vzhledu svého domova

Toužíte-li po změně vzhledu svého domova, neváhejte a pusťte se do toho. Prvotřídní nábytek najdete na e-shopu Estila-nabytek.cz, který svým zákazníkům nabízí dovážku až do domu. Nemusíte se proto bát, že byste museli něco stěhovat či přenášet těžká břemena. Kdyby přeci jen bylo potřeba s něčím těžkým pohnout, zavolejte si na pomoc své potomky a vnoučata.

Skandinávský styl bydlení je oblíbený, protože se v něm vyskytuje spoustu dřeva, přírodních barev, světla i textilií, jež se postarají o to správné navození domácí pohody. Už si stačí jen uvařit hrnek dobrého čaje a usednout do křesla se svou oblíbenou knihou a trochu si zalenošit.

Reklama