Filtrace pitné vody odstraní bakterie a prospěje zdraví

Pitná voda je v současnosti natolik kontaminovaná, že je potřeba ji čistit chlorem. Stejně jako umělé přísady v potravinách, tak i zvýšené množství chloru může mít negativní důsledek na lidské zdraví.

Kdo nemá to štěstí využívat vodu z kvalitních zdrojů, teče mu doma z kohoutků voda, která je mnohdy kalná a výrazná svým zápachem. Tento zápach způsobují mikroorganismy a škodlivé látky ve vodě obsažené.

I když ale máme vodu krásně čirou a bez zápachu, nemusíme mít vyhráno. Zvýšený obsah některých látek nebo Ph vody pouhým pohledem neurčíme. Jde hlavně o větší obsah železa, manganu nebo dokonce škodlivých dusítanů a síranů. A co hůře, v pitné vodě se vyskytují zbytky hormonů a dalších nežádoucích látek, které zdraví neprospívají. Člověk se může cítit unavený, být bez energie nebo náchylný k častějšímu onemocnění.

Chceme-li mít doma kvalitní vodu, je vhodná se zajímat o úpravu vody.

Co obnáší úprava vody?

Před instalováním filtrace vody je důležitý samotný rozbor vody. Jen díky rozboru zjistíme, jakou máme doma vodu, zda splňuje všechny požadavky nebo obsahuje některé ze škodlivých látek. Z hygienického pohledu je veškerá pitná voda nezávadná, to ale nemusí znamenat, že je zdravá a vhodná a příznivá pro náš organismus. Například tvrdá voda je pro zdraví velice problematická. Uzavírá póry a může způsobovat vznik ledvinových kamenů. Voda plná anorganických látek způsobuje stárnutí pokožky a kožní problémy.

Díky rozboru vody zjistíme přesné množství látek obsažených v naší vodě a podle toho se můžeme dále zařídit. Nejčastější vadou vody bývá výskyt bakterii, zmíněná tvrdá voda nebo zvýšený obsah manganu a železa.

Pro úpravy domácí pitné vody slouží domácí filtrační zařízení, které prostřednictvím svých filtrů, ale také zářením UV světla zničí nevhodné bakterie a vodu nám dokonale vyčistí.

Princip fungování

Úprava vody prostřednictvím domácí filtrace  probíhá v několika fázích. Nejdříve se voda vyčistí prostřednictvím několika filtrů. Vodní filtr zachytí nejhrubší nečistoty. Následně projde voda čistícím procesem přes aktivní uhlík, který z vody odstraní chlor, zbytky pesticidů, hormonů a dalších možných škodlivých látek.

Poté je voda oddělená osmotickým tlakem na pročištěnou a odpadní vodu. Takto filtrovaná voda jde dále přes filtr s kokosovým uhlíkem, kde se může ještě upravit chuť vody. Následně je voda směřována k vodovodní baterii a dále přímo k ústům spotřebitele.

Filtr na vodu není jen rozmarem, je pomocníkem, který může ochránit naše zdraví.

Reklama