Film Vesnice roku

Rádi bychom Vám představili jeden opravdu krásný a pro diváka nenáročný film. Jedná se o komediální příběh o životě starosty na malé vsi, tvrdohlavosti a lásce.

 

 

 

Film Vesnice roku je studentským filmem, avšak s hvězdným obsazením. Starostu Josefa hraje výborný Ondřej Vetchý, jeho manželku ztvárnila Lenka Vlasáková. Dále můžeme vidět Václava Postráneckého nebo Jana Budaře.

O čem vlastně film je?

Josef Loucký (Ondřej Vetchý) je oblíbený starosta vesničky Sedlčánky a má ambice získat prestižní titul VESNICE ROKU. Za peníze z výhry by mohli opravit školu a také všemi oblíbené fotbalové hřiště.

Obec už má k jistému vítězství téměř vše nezbytné. V různých podobách tu parodují veřejnou knihovnu, muzeum, veřejné koupaliště či letní kino. Jediné co jim schází k úspěchu, je kanalizace. Starosta má přislíbenou dotaci na výstavbu čističky, když bude mít do dvou týdnů vykopané kanály přes celou vesnici.

Díky jeho péči má však obec úplně novou silnici a chodníky. Zbývá tedy jediná možnost. Kanalizace povede přes zahrádky. Všichni s tímto plánem souhlasí, až na jednoho, starostovo tchána Topola.

Starosta je však na veškerou práci téměř sám. Administrativa se na něj jen valí a k tomu jeho tchán Topol nechce schválit výstavbu čističky na svém pozemku.

Film má vtipné scény a nechybí ani satirický pohled na dnešní evropské dotace a malichernost úředníků. Výhodou je, že vám film nezabere příliš času, má pouhých 38 minut.

Film můžete zhlédnout na přiloženém odkaze, nebo kliknout ZDE. Přejeme krásnou podívanou.

 

http://www.stream.cz/vesniceroku/v7mfilmy/665059-ondrej-vetchy-je-starosta-vesnice-roku

 

Reklama