Facebook a senioři. Jde tohle spojení vůbec k sobě?

Facebook a senioři je spojení, které mnohým nejde dohromady. Přitom ale sociální sítě nejsou věkem nikterak omezené, alespoň co se horní hranice týká. K čemu přijde vhod facebookový profil důchodcům a jak si ho založit? Dozvíte se v dnešním článku.

Facebook není jen nástrojem ďábla, jak ho někteří nazývají. Je i užitečnou aplikací, která vám pomůže najít staré známé. Díky této sociální síti kontaktujete bývalé spolužáky, spolubydlící z intru i kamarády z vojny a najdete také nové přátele.

Avšak jen jako inzerce Facebook nefunguje. Chat, který je součástí sociální sítě, vám umožní být v na blízku své rodině a známým. Denně si můžete psát, sdílet zážitky z běžného dne, z cest i z kulturních akcí. Pochlubte se i vy vašimi fotografiemi a videi ze života.

Sociálním sítím je vyčítáno, že jsou určeny k vychloubání. Proč se ale nepochlubit narozením vnoučka, oslavou kulatin, dovolenou u moře nebo gigantickým výpěstkem z vlastní zahrádky. Rozhodně ale nemusíte na Facebooku sdílet vše a každý den. Komentovat můžete i fotografie a videa ostatních.

V neposlední řadě vám sociální síť umožní sledovat zajímavé stránky a skupiny, ve kterých lze diskutovat s lidmi podobného ražení. Máte rádi Karla Gotta? Sledujte jeho facebookovou stránku a už vám nikdy neunikne jeho koncert. Rádi se inspirujete ve vaření? Najděte si stránku s recepty. Přes Facebook můžete i prodávat staré oblečení, nábytek nebo elektroniku. Stačí se přidat do příslušné skupiny a inzerci máte zadarmo.

A jak si Facebookový profil založit?

Požádáte-li o pomoc své děti nebo vnoučata, jistě vám profil založí během minutky a během dalších pár chvil vysvětlí základní fungování. Pokud ale kolem sebe nikoho takového nemáte, nebo se vám prostě jen nechce děti otravovat, nezoufejte. Poradíme vám, jak na to.

Profil si založíte na stránkách sociální sítě Facebook, kde vyplníte jméno, příjmení, telefonní číslo nebo e-mail, heslo, datum narození, uvedete to, zda jste muž, nebo žena, a kliknete na „vytvořit účet.“

Facebookový profil je místo podobné webové stránce nebo blogu, kam budete nahrávat svůj obsah, a to ať už jako text, fotografie, videa nebo odkazy na jiné stránky. Takovému nahrávání a sdílení se říká „příspěvek.“

Po registraci a prozkoumání sociální sítě je zapotřebí „vyhledat přátele,“ se kterými budete v kontaktu a kteří uvidí váš facebookový profil. Ještě předtím je ale nutné nastavit si soukromí tak, aby vaše příspěvky viděli pouze přátelé a nebyly veřejné celému světu. Stačí kliknout na šipku v pravém horním rohu, poté na „nastavení“ a v levém sloupci se vám naskytne možnost „soukromí.“

 

 

Reklama