Exotická dovolená v zimě – 2. část

Dnes pokračujeme v dalších tipech, kam vyrazit na exotickou dovolenou v zimě. Pokud trpíte jako většina momentálním nedostatkem sluníčka, pak se nechte inspirovat opravdovým luxusem.

Tip 5: Mauritius

 Ostrov Mauritius ležící uprostřed Indického oceánu poskytuje v průběhu celého roku stálou teplotu, která neklesá pod 26 °C. Na větrné východní části ostrova panují skvělé podmínky pro surfaře, naopak na západní straně si mohou přijít na své milovníci potápění a korálových útesů. Pro golfisty je na ostrově připraveno několik špičkových golfových hřišť, která splňují ty nejpřísnější parametry. Gurmáni si přijdou na své, protože se zde spojují vlivy mnoha světových kuchyní. Navíc jsou zde k dostání pochutiny z cukrové třtiny, jíž je Mauritius významným producentem. Všechny tyto služby si budete užívat za překvapivě nízké ceny, jimiž je Mauritius proslulý. Všechen tento luxus si můžete na jižní polokouli užít s polopenzí již od 32 000 Kč.

Tip 6: Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty leží na pobřeží Perského zálivu na východě Arabského poloostrova a představují bohatou kosmopolitní zemi, ve které se setkávají tradice západního i východního světa. Nacházejí se zde jedny z nejbohatších měst na světě, Abú Dhabí a Dubaj, ve kterých je možné spatřit nejmodernější architekturu výškových budov a zároveň navštívit kilometry prosluněných písečných pláží nebo při potápění prozkoumat rozmanitý podvodní svět. Velkým lákadlem pro turisty je všudypřítomný luxus, který nabízí uměle vytvořené ostrovy nebo místní proslavené hotely v čele se sedmihvězdičkovým Zlatým hotelem. Moře, jehož teplota neklesá ani v prosinci pod 23 °C, kulturní rozmanitost a moderní architektura tak představují skvělou pozvánku na zimní dovolenou. Přímé letecké spojení z Prahy zajišťují společnosti Emirates Airlines a České aerolinie. Před odletem je však potřeba vyřídit si vízum. Vízum je výhodnější pořídit si přes cestovní kancelář, kdy zaplatíte od 1 500 Kč do 2 000 Kč. Samostatné vízum zakoupené pouze s letenkou totiž vyjde dráž, cena se pak pohybuje kolem 4 000 Kč. Týdenní pobyt s all inclusive je možné pořídit již od 19 000 Kč.

Tip 7: Srí Lanka

Ostrovní stát Srí Lanka leží v Indickém oceánu nepříliš daleko od břehů Indie. V relativně levném prostředí zde na turisty čeká velké množství zajímavostí. Na pobřeží se rozkládají kilometry pláží s vlnami, které přímo vybízí k surfování. Ve vnitrozemí je možné navštívit nespočet národních parků, ve kterých je možné spatřit ohrožené slony indické. Zdatní cestovatelé mohou zdolat Adamovu horu, kde je ve skále otištěno chodidlo, které podle křesťanství patřilo Adamovi, podle islámu Alláhovi, podle hinduismu Krišnovi a podle buddhismu Buddhovi. Do země vyrazte nejlépe v období od prosince do dubna, před odletem si však nezapomeňte vyřídit vízum. Vízum je možné si pořídit přes cestovní kancelář nebo zaplatit online kartou přes oficiální webové stránky Srí Lanky, cena je 20 dolarů. Turisté z České republiky si všechny tyto zážitky mohou dopřát s leteckou dopravou z Vídně po dobu 9 dní za 22 000 Kč.

Tip 8: Thajsko

Destinace situovaná do středu poloostrova Zadní Indie a výběžku Malajského poloostrova představuje exotický ráj pro turisty z celého světa. V zimě se zde teploty pohybují mírně pod 30 °C. Díky tomu si mohou návštěvníci i v zimě užívat ve světoznámých letoviscích, jako jsou ostrovy Phuket či Phi Phi, která jsou známá krásnými plážemi a průzračnou vodou. Oblíbeným cílem turistů je i hlavní město Bangkok, kde je možné navštívit známá tržiště či královský palác. Thajsko je buddhistická země a díky tomu je zde možné obdivovat velké množství buddhistických chrámů. Při jejich návštěvě je třeba respektovat požadavek vhodného oděvu, a to alespoň zahalená ramena a kolena. „Velkou výhodou pro české turisty je, že v srpnu loňského roku byla zrušena vízová povinnost. Bezvízový styk tak platí pro cesty kratší než 30 dnů a při vstupu do země přes mezinárodní letiště,“ sdělil Michal Tůma z cestovní agentury Invia.cz, která nabízí široký výběr zájezdů do exotických krajin od renomovaných českých a slovenských cestovních kanceláří. Pro české turisty je týdenní dovolená v Thajsku dosažitelná již od 18 500 Kč.

Reklama