Dvakrát měř, jednou řež. Jak změřit okna na sítě proti hmyzu?

Zdroj: sunsystem.cz

Jaro už klepe na dveře. S ním se začíná probouzet hmyz, který nám může mnohokrát otrávit příjemné chvíle. Obtěžují vás nezvaní návštěvníci při obědě? Neodbytné bzučení nad hlavou při odpolední siestě vám na klidu asi také nepřidá? A co teprve svědivé štípance! Nastává tedy čas vybavit se proti otravnému hmyzu účinnými prostředky. Na biolit zapomeňte, zaměřte se na ochranné sítě proti hmyzu.

Reklama

Než si síť pořídíte, změřte si pořádně parametry vašeho okna. V případě instalace pevné sítě je potřeba před instalací zvážit, v jakém patře se váš byt nebo pokoj nachází. Tyto sítě se montují z vnější strany okna, ve vyšších patrech se pak montáž může zkomplikovat a je vhodné si ji dopředu promyslet.

Při výběru pevné sítě stačí zaměřit výšku a šířku okna. Komplikace přicházejí v případě plastových či dřevěných eurooken. Do těchto oken se nejčastěji instalují ochranné sítě s lemem, které se vkládají do rámu z interiéru a nebrání tak zavírání a otevírání oken.  V tomto případě platí, dvakrát měř, jednou řež. Nejprve je nutné změřit přesně šířku a výšku rámu včetně případného gumového těsnění. Druhým krokem je změření jeho hloubky. U dřevěných oken si pak dejte pozor na zaměření okapničky, ta je většinou oblého tvaru. A dochází tedy k tomu, že přesně nelícuje s ostatním dřevěným rámem.

Zdroj: sunsystem.cz
Zdroj: sunsystem.cz

V případě, že okenní křídlo lícuje nebo přesahuje přes okenní rám, používají se sítě, které se instalují přímo na rám okna. Pokud okenní křídlo nelícuje ani nepřesahuje, montují se sítě zapadající přímo do rámu.

Sofistikovanějším typem ochranné sítě je tzv. rolovací síť. Její výhoda spočívá v tom, že ji můžete kdykoliv vytáhnout a okno tak zůstává volné. Jak ale zaměřit okno na tento typ sítě? Můžete použít laické oko. Při pohledu na okno jej prostě chcete mít zakryté sítí. Proto mnohdy stačí změřit otvor a nahoře přidat 5 cm a po stranách 2 x 4 cm.

Pokud si však při zaměřování oken příliš nevěříte, není nic jednoduššího, než si na pomoc zavolat odborníka. Většina prodejců oken a jejich doplňků, mezi které ochranné sítě patří, vám určitě zajistí plnohodnotný servis.

Tento článek vznikl ve spolupráci se společností SUN SYSTEM, s.r.o.

Reklama