Drátování pomáhá rozvíjet motoriku a kreativitu. Naučte se drátování pro začátečníky

Drátování pro začátečníky
Drátování pro začátečníky, zdroj: KurzyProRadost.cz

Přejete si rozvíjet a procvičovat manuální zručnost? Máte rádi kreativitu? Rádi byste si vyrobili originální dekoraci do domácnosti? Pak vyzkoušejte drátování pro začátečníky. Že nevíte, jak vyrobit drátěné dekorace? Nevadí. Poradíme, jak s drátováním začít.

Reklama

Drátování sloužilo k vyztužení hliněných nádob

Drátenické řemeslo bylo zavedeno přibližně v 16. století. V té době se drátování používalo k výztuze hliněných a keramických nádob. Samotná historie drátování sahá mnohem dál. Je pravděpodobné, že základy drátování byly již známy v době bronzové, kdy se z kovů vyráběly nejrůznější ozdoby. Dnes se drátování pomalu navrací. Nikoliv však z praktického hlediska, ale pro svůj krásný vzhled a design.

Drátování procvičuje motoriku a podporuje kreativitu

Drátování přináší mnoho pozitivních výhod. Podporuje kreativitu, procvičuje manuální zručnost a pomáhá se koncentrovat. Samotná činnost navíc není finančně náročná. Drahý ani materiál potřebný k drátování. Podle lektorky a výtvarnice Karly Hátleové, která pořádá kurzy drátování pro začátečníky, zvládne techniku drátování každý. Proto se není čeho obávat.

Jaké vybavení k drátování potřebujeme?

Začátky s drátováním se obejdou bez drahých nástrojů. Vystačíme si pouze s několika základními druhy kleští. Ideální jsou drátovací kleště s kulatou i plochou čelistí a štípací kleště. Dále budeme potřebovat drát. Pro drátování jsou vhodné měkké dráty, nejlépe měděné, které jsou lehce ohebné. Zapomínat nesmíme ani na hrníčky, lahve či kamínky, které budeme drátem oplétat a zdobit.

Začínáme s drátováním

Pro začátky s drátováním doporučujeme seznámit se s technikami drátování. Vhodným pomocníkem je online kurz drátování pro začátečníky, ve kterém Karla Hátleová vysvětluje základní techniky. Videokurz naučí, jak odrátovat keramické nádoby a misky, velikonoční vajíčka, kamínky a další předměty. V kurzu také poznáte pokročilejší techniky, mezi které patří dekorační drátování svíček, výroba svícnů a nejrůznější drátěné dekorace.

Výhodou online video kurzu drátování je, že nemusíte nikam chodit. Výuková videa si pustíte kdykoliv podle potřeby. Podívejte se na úvodní lekce zdarma a navštivte online kurz drátování.

Reklama