Dovolená nedaleko od našich hranic? Vydejte se do Maďarska přes Slovensko

Ilustrační obrázek, Foto: Pixabay

Potřebujete dovolenou, ale nechcete cestovat stovky kilometrů? Vyrazte do Maďarska a vezměte to přes naše východní sousedy, Slovensko. Obě země jsou nám blízké, prostředím i cenovou hladinou. Na Slovensku se navíc zcela bez problémů domluvíte i bez jakéhokoliv jazykového vybavení.

Reklama

Plánování dovolených je v mnoha domácnostech v plném proudu, pokud patříte také mezi ty, kteří přemýšlí, kam letos vyrazí za poznáním a odpočinkem, je Slovensko či Maďarsko skvělou volbou.

Na Slovensko nejen do termálů

I přestože už je to několik desítek let od osamostatnění, stále máme se Slovenskem mnoho společného. Není tedy divu, že řadu Čechů láká dovolená u našich bratrů. Je sice pravdou, že Slovensko je Česku velmi podobné, ovšem myslet si, že nám tato země nemá už co více nabídnout, je mylné. Velkým lákadlem jsou stále Tatry, níže položené oblasti jsou teplejší, a tak představují skvělou dovolenou nejen pro opravdové horaly.

Navíc se Slovensko pyšní oblíbenými termálními lázněmi, nejedny hotely na Slovensku tak nabízí relaxační pobyty s mnoha procedurami. Díky tomu si na své u východních sousedů přijdou jak příznivci přírody a turistiky, tak i milovníci odpočinku a wellness.

Maďarsko je zárukou odpočinku i poznání

Na Slovensku turisty často lákají termální lázně Velký Meder, Bešeňová, Dunajská Streda, Podhájská nebo Piešťany, v Maďarsku pak hned každému vyskočí na mysli vyhlášené termální lázně Hévíz, Sárvár, Györ nebo Bükfürdo. Nejen v těchto městech najdete nespočet tipů na ubytování v Maďarsku, kde se naskýtá spoustu nevšedních zážitků.

Blahodárné účinky tamních procedur, horkých pramenů, masáží, terapeutických programů a dalších služeb dodají restart mysli i celému tělu. Navíc Maďarsko se pyšní skutečně krásnými památkami, které musíte vidět a zažít na vlastní kůži. Jen samotné hlavní město stojí za několikadenní návštěvu. Mezi oblíbená turistická místa v Budapešti patří například Rybářská bašta, Budínský hrad, Bazilika sv. Štěpána, Matyášův chrám nebo Náměstí hrdinů. Dechberoucí večerní podívanou zajistí budova Maďarského parlamentu, která je postavena v novogotickém stylu. Nejenom hotely v Budapešti, ale i místní restaurace pak nabídnou skvělou tamní kuchyni, díky které ochutnáte perkelt, krémeš nebo Bikavér.

Už se vidíte, jak se kocháte výhledy z Chopoku v Nízkých Tatrách? Jak odpočíváte na parníku při plavbě po Dunaji? Nebo jak relaxujete v jednom z mnoha termálních komplexů? Z pouhé představy se může velmi brzy stát skutečnost. Stačí se podívat na hotely a ubytování na Hotely.cz a vybrat pro vás ten pravý nocleh. Naplánovat si dovolenou na míru zvládnete hravě během pár chvil i sami.

Reklama