Dominikánská republika – Ráj na zemi

Minulý týden jsme se rozepsali o krásách Mexika. Ani v tomto článku se od Karibiku příliš nevzdálíme. Povíme si o krásách ráje na zemi – Dominikánské republice.

Reklama

Ano přesně, „ráj na zemi“ takto popsal Kryštof Kolumbus zemi, na kterou vstoupil 6. prosince 1942. O necelé čtyři roky později bylo založeno, dnešní hlavní město Dominikánské republiky Santo Domingo.

Dominikánská republika se rozprostírá ve východní části ostrova Hispaniola, který se nachází v souostroví Velké Antily v Karibském moři. Dominikánská republika sdílí pouze jednu pozemskou hranici se státem Haiti, který nalezneme v západní části ostrova Hispaniola.

Karibik je jako stvořený pro nezapomenutelné dovolené téměř po celý rok. Průměrná teplota v Dominikánské republice se pohybuje okolo 28 º C až 31 º C. Od května do října je období dešťů a v průběhu srpna a září se Dominikánskou republikou pravidelně prohánějí hurikány.

Z těchto důvodů je hlavní turistická sezóna od prosince do února a také od července do srpna. Během sezóny jsou v turistických destinacích vyšší ceny a plnější pláže, nicméně dovolenou Vám to určitě nezkazí. Zajímavostí je, že turistický ruch představuje v Dominikánské republice poměrně velkou část jejich hrubého domácího produktu, a to přím okolo 9 – 10 %.

Oblíbené lokality

Pláže Dominikánské republiky jsou jedny z nejkrásnějších v celém Karibiku. Vynikají průzračným mořem, jemným bílým pískem a alejemi palmových hájů.

Nejznámější turistické oblasti jsou Punta Cana s romantickými zákoutími, nákupními centry a golfovými resorty, dále pak Boca Chica, Bahyhibe nebo například oblast Samaná, která je méně rušnou oblastí a vyniká expedicemi na pozorování obřích velryb.

Pobřeží Dominikánské republiky je vhodné pro milovníky potápění a šnorchlování. Poskytuje nezapomenutelnou podívanou na překrásné korálové útesy.

Kryštof Kolumbus se opravdu nemýlil, když prohlásil Dominikánskou republiku za opravdový ráj na zemi. Z této nádherné země nebude chtít nikdy zpátky.

Reklama