Dokonale padnoucí plavky po padesátce? Není problém, vybrat je můžete i na internetu

zdroj: pixabay.com

Ještě nemáte plavky na letošní sezónu? Pokud váš starý model toto léto už nezvládne, je nejvyšší čas poohlédnout se po nových. V dubnu do mnoha kamenných i internetových prodejen přichází nové kousky, rozhodně tak nečekejte až na červen, ať máte z čeho vybírat. Jenže jak vlastně vybrat plavky, které dokonale sednou i ve zralém věku?

Reklama

Koupě nových plavek pro mnoho žen představuje nelehký úkol, v průběhu kterého vyzkouší klidně i desítky modelů. Když sedí velikost, nesedí střih, když sedí střih, nesedí barva, a když sedí barva, nesedí velikost. Vše zkombinovat ale nemusí být tak náročné, jak se na první pohled zdá.

Jak vybrat plavky pro starší ženy?

Ze všeho nejdříve si sama řekněte, jaké plavky se vám líbí, jaké barvy vám sluší a co si představujete na letošní sezónu. Zároveň si dejte i finanční limit, který možná výběr ještě stíží. Pokud si vyberete ale opravdu padnoucí nadčasový a kvalitní kousek, pak se nemusíte obávat do plavek více investovat. Uvidíte sami, že vám pár let vydrží.

Máte-li představu, je na čase, jít s pravdou ven. Stoupněte si před zrcadlo a buďte k sobě upřímné. Jakou máte postavu? Co vás trápí na postavě? Jaké jsou vaše přednosti, které chcete vyzdvihnout? Vše má svá pravidla a vše lze s trochou snahy zamaskovat nebo naopak vypíchnout.

Trápí vás bříško, povislá ňadra nebo velké boky?

Starší ženy obvykle trápí povislá kůže, větší bříško a ne tak pevná ňadra. Avšak ať už je vaším problém to či ono, rozhodně se nemusíte zahalovat v létě od hlavy až k patě. Pro optické zeštíhlení těla sáhněte po jednodílných plavkách. Vyniknout pas pak můžete nechat díky materiálu a vzoru, vhod přijdou třeba geometrické tvary nebo zřasení.

Dámy s větším poprsím jistě ocení košíčky s kosticemi, které zaručí dokonalou oporu i při vodním dovádění s vnoučaty. Ženy, které naopak trápí malá prsa, by měly vybírat barevný vršek, skvělou službu vám udělají puntíky, širší vodorovné pruhy nebo plavky s vycpávkami.

Jednodílné plavky vám nic neříkají? Raději byste, aby vám břicho látka příliš neobepínala? Vsaďte na oblíbenou verzi v podobě tankin. Tankiny jsou dvoudílné plavky, kdy horní díl sahá až ke kalhotkám, zároveň ale látka nic neobepíná. Vršek je v podstatě volnějším tričkem, které při opalování můžete vyhrnout a tím si tak opálit i bříško nebo záda.

Trápí vás širší boky? I pro vás máme řešení. Ke klasickému kalhotkovému spodku si pořiďte sukýnku, ta nejenže zakryje nedostatky, ale zároveň vám přidá na ženskosti. Navíc pamatujte na to, že černá zeštíhluje, proto se poohlédněte po tmavších barvách.

Proč dát přednost e-shopu před kamennou prodejnou?

Ženy po padesátce se nemusí skrývat a vyhýbat veřejnému koupání, dobře zvolené plavky vám budou slušet, zvednou sebevědomí a dokonce i zajistí, že se za vámi budou pánové a možná i dámy otáčet.

Plavky stejně jako spodní prádlo dnes už koupíte také na internetu. Proč mohou být e-shopy lepší než kamenné obchody?

  • Na internetu si můžete objednat více kousků.
  • To, co vám nebude sedět, e-shopu zdarma vrátíte.
  • Využít můžete akčních nabídek a plavky si objednat se slevou nebo bez poštovného.
  • Objednat si můžete jinou velikost vršku a jinou spodku, dokonce lze mnohdy plavky i kombinovat.
  • Na zkoušení plavek máte dostatek času.
  • S výběrem vám může pomoci manžel, kamarádka či děti.

Reklama